1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Gray Man” – powstanie sequel i spin-off filmu

W roli głównej sequelu i spin-offa filmu „Gray Man” ma ponownie wystąpić Ryan Gosling. Nie zmieni się również skład reżyserski. (Fot. materiały prasowe)
W roli głównej sequelu i spin-offa filmu „Gray Man” ma ponownie wystąpić Ryan Gosling. Nie zmieni się również skład reżyserski. (Fot. materiały prasowe)
Po niezwykłym sukcesie filmu „Gray Man”, który w pierwszym tygodniu otwarcia był najchętniej oglądanym filmem na Netfliksie w 92 krajach, platforma ogłosiła, że powstaną na jego podstawie sequel i spin-off. Reżyserami mają być ponownie bracia Russo, a w roli głównej wystąpi Ryan Gosling.

Reakcja publiczności na „Gray Man” była wręcz fenomenalna. Jesteśmy wdzięczni za entuzjazm, z jakim fani z całego świata podeszli do tego filmu. Przy tak wielu niesamowitych postaciach chcieliśmy, aby „Gray Man” był częścią rozszerzonego wszechświata i jesteśmy podekscytowani, że Netflix zapowiada sequel, a także drugi scenariusz, o którym z radością porozmawiamy wkrótce” – przyznali Joe i Anthony Russo.

W roli głównej sequelu i spin-offa ma ponownie wystąpić Ryan Gosling. Nie zmieni się również skład reżyserski. Za scenariusz będą odpowiadać Paul Wernick i Rhett Reese we współpracy ze Stephenem McFeelym. Fabuła filmów jest trzymana w tajemnicy.

O czym opowiada „Gray Man”? Gdy najlepszy i najskuteczniejszy, a przy tym zupełnie anonimowy agent CIA przypadkowo odkrywa mroczne sekrety agencji, psychopatyczny były współpracownik wyznacza nagrodę za jego głowę, rozpoczynając globalną obławę prowadzoną przez międzynarodowych zabójców. Bohaterem filmu jest Court Gentry (Ryan Gosling), znany także jako Sierra Six, którego z więzienia wyciąga były oficer prowadzący Donald Fitzroy (Billy Bob Thornton). Gentry był świetnie wyszkolonym zabójcą działającym na zlecenie CIA, ale teraz role się odwracają – Six staje się celem globalnej obławy prowadzonej przez Lloyda Hansena (Chris Evans), byłego współpracownika z CIA. Na szczęście Gentry nie jest sam – może liczyć na pomoc agentki Dani Mirandy (Ana de Armas).

W pozostałych rolach wystąpili: Regé-Jean Page, Billy Bob Thornton, Jessica Henwick, Dhanush, Wagner Moura i Alfre Woodard.

Budżet „Gray Man” wyniósł 200 milionów dolarów i tym samym film znalazł się wśród 20 najdroższych filmów wszech czasów.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze