1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Anthony Hopkins gwiazdą serialu o gladiatorach

Anthony Hopkins gwiazdą serialu o gladiatorach

Anthony Hopkins (Fot. Jeff Kravitz/FilmMagic/Getty Images)
Anthony Hopkins (Fot. Jeff Kravitz/FilmMagic/Getty Images)
Dwukrotny laureat Oscara Anthony Hopkins dołączył właśnie do obsady serialu „Those About to Die”, epickiego dramatu historycznego Rolanda Emmericha, który powstaje na zlecenie platformy streamingowej Peacock.

Akcja serialu „Those About to Die” rozgrywać się będzie w starożytnym Rzymie, w czasach brutalnych walk gladiatorów. Anthony Hopkins, zdobywca Oscara za rolę w filmach „Ojciec” (2021) i „Milczenie owiec” (1991), odegra w nim pierwszoplanową rolę. Uwielbiany przez publiczność weteran filmów pełnometrażowych zagra rzymskiego cesarza Wespazjana – zaprawionego w bojach wojownika i głowę rodu Flawiuszów, który zdobył tron po zwycięstwie w trwającej dekadę krwawej wojnie domowej. Jego pozycja jest jednak zagrożona – patrycjusze chcą bowiem wprowadzić na tron swojego człowieka. Jak zapowiadają twórcy, w serialu przecinać się będą trzy światy: sportu, polityki i biznesu, a jego bohaterami będą przedstawiciele różnych klas rzymskiego społeczeństwa.

Hopkins jest pierwszym oficjalnie ogłoszonym członkiem obsady „Those About to Die”. Reżyserem oraz producentem wykonawczym serialu jest Roland Emmerich („Dzień niepodległości”, „2012”), a jego showrunnerem – Robert Rodat (serial „Wrogie niebo”, „Szeregowiec Ryan”, „Patriota”). Scenariusz inspirowany jest książką Daniela P. Mannixa „The Way of the Gladiator” z 1958 roku. Zdjęcia mają wystartować wiosną w Rzymie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze