1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Jaka piosenka dla rodziców na podziękowania? Weselne inspiracje

Jaka piosenka dla rodziców na podziękowania? Weselne inspiracje

Podziękowania dla rodziców to ważny moment każdego wesela. (Fot. iStock)
Podziękowania dla rodziców to ważny moment każdego wesela. (Fot. iStock)
Podziękowania dla rodziców to jeden z najbardziej wzruszających momentów weselnego przyjęcia. Jaka piosenka na podziękowanie dla rodziców będzie najlepszym wyborem? Z pewnością wielu z was pomyśli o nieśmiertelnym przeboju Urszuli Sipińskiej, jednak zapewniamy, że możliwości jest o wiele więcej.

Podziękowania dla rodziców to ważny moment każdego wesela, a także sentymentalna pamiątka, która zostaje w pamięci na lata. To także często jedyna taka okazja, gdy możemy publicznie wyrazić wdzięczność swoim rodzicom za wszystko, co dla nas zrobili – za lata poświęcenia i opieki, ale przede wszystkim za bezwarunkową miłość. Takie podziękowania warto zaplanować bez względu na to, jaki będziemy brać ślub.

Piosenka na podziękowanie dla rodziców – jak wybrać?

Podziękowania dla rodziców mogą mieć różne formy – wszystko zależy od waszej kreatywności. Wiele par decyduje się na wygłoszenie przygotowanej wcześniej przemowy lub zaprezentowanie specjalnie zmontowanego na tę okazję filmu lub pokazu rodzinnych zdjęć. Są też tacy, którzy po prostu wręczają prezent, a następnie zapraszają rodziców do wspólnego tańca. Niezależnie od tego, jaką formę wybierzecie, warto zadbać w tym momencie o odpowiednią oprawę muzyczną. I tu pojawia się dylemat: jaka powinna być piosenka na podziękowanie dla rodziców, aby zrobiła wrażenie na bliskich, sprawiła im przyjemność i była stosowna do okazji? Dla wielu par wybór takiego utworu to spore wyzwanie, dlatego w tym artykule postaramy się wam w tym pomóc. Oto kilka przydatnych wskazówek:

 • Piosenka dla rodziców powinna być dopasowana do formy podziękowań, np. jeśli zdecydujemy się na wspólny taniec w kółeczku, utwór powinien być melodyjny i taki, do którego da się tańczyć. Jeśli natomiast piosenka na podziękowanie dla rodziców będzie jedynie tłem do wręczania prezentu – tu pole do popisu jest większe.

 • Piosenka na podziękowanie dla rodziców powinna również trafiać w gusta i upodobania waszych mam i ojców. Może to być ich ulubiony utwór lub taki, który często śpiewali wam w dzieciństwie. Zastanówcie się zatem, jakiej muzyki słuchają wasi rodzice, oraz jakie utwory, gatunki i jakich artystów lubią najbardziej. Piosenka na podziękowanie dla rodziców powinna bowiem spodobać się przede wszystkim samym zainteresowanym, czyli waszym rodzicom.

 • Piosenka na podziękowanie dla rodziców powinna mieć także stosowny i pasujący do okazji tekst. Nie powinniśmy kierować się samą melodią. Warto przeanalizować wcześniej treść utworu i sprawdzić, czy nadaje się on na podziękowania dla rodziców. Warto też wziąć pod uwagę to, czy nasi rodzice znają dobrze język angielski. Jeśli nie, wtedy lepiej postawić na polski utwór, aby jego treść była zrozumiała dla wszystkich.

 • Piosenka na podziękowanie dla rodziców powinna mieć również odpowiedni ładunek emocjonalny, aby poruszyć serca gości weselnych i sprawić, że na twarzach waszych rodziców pojawią się zarówno uśmiech, jak i łzy wzruszenia. Dobrze, aby piosenka na podziękowanie dla rodziców chwytała za serce i była wzruszająca. Nie jest to jednak warunek konieczny.

Przez lata najczęściej wybieranym utworem na tę okoliczność była piosenka Urszuli Sipińskiej „Mam cudownych rodziców”, jednak nie oznacza to, że jest to jedyna opcja i nie ma innych piosenek, które nadają się na tę okazję. Możliwości jest o wiele więcej. Jaka piosenka na podziękowanie dla rodziców będzie najlepsza? Oto 10 sprawdzonych propozycji. Zestawienie, które przygotowaliśmy, zawiera zarówno utwory polskie, jak i zagraniczne.

Piosenka na podziękowanie dla rodziców. Nasze propozycje

Polska piosenka na podziękowanie dla rodziców

Anna Jantar – „Radość najpiękniejszych lat”

Czerwone Gitary – „Niebo z moich stron”

Kortez – „Dla mamy”

Urszula Sipińska – „Mam cudownych rodziców”

Zagraniczna piosenka na podziękowanie dla rodziców

Paul Simon – „Loves Me Like a Rock”

Céline Dion – „Because You Loved Me”

Doris Day – „Whatever Will Be, Will Be (Que Sera, Sera)”

ABBA – „Slipping Through My Fingers”

Madonna – „Mother and Father”

Louis Armstrong – „What a Wonderful World”

Podziękowania dla rodziców – piosenka nie jest jedyną opcją. Co wybrać zamiast?

Czy piosenka na podziękowanie dla rodziców to konieczność? Pamiętajcie, że jeśli chcecie uniknąć niezręcznych sytuacji, możecie w ogóle zrezygnować z publicznych podziękowań dla rodziców na weselu i wyrazić im swoją wdzięczność w bardziej kameralnej atmosferze, np. tuż przed weselem lub zaraz po nim. Można wtedy rozważyć różne rozwiązania, oczywiście biorąc pod uwagę oczekiwania rodziców, np. porozmawiać z nimi jeszcze przed ceremonią albo wybrać się na wspólną kolację kilka dni po uroczystości.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze