1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Jak być ojcem i nie zawieść? Jak być córką i zaufać? „Miało cię nie być” z Borysem i Sonią Szycami – film na weekend

Jak być ojcem i nie zawieść? Jak być córką i zaufać? „Miało cię nie być” z Borysem i Sonią Szycami – film na weekend

Sonia i Borys Szycowie w filmie „Miało cię nie być” (Fot. materiały prasowe)
Sonia i Borys Szycowie w filmie „Miało cię nie być” (Fot. materiały prasowe)
Na co warto wybrać się do kina w ten weekend? Proponujemy wdzięczny komediodramat „Miało cię nie być” z Borysem i Sonią Szycami. To niezwykle sygestywna, wypełniona humorem i emocjami opowieść o zderzeniu dwóch pokoleń i całkowicie różnych sposobów patrzenia na świat i temat rodzicielstwa.

Komediodramat „Miało cię nie być” to nowy film Kuby Michalczuka, reżysera świetnie przyjętych „Teściów”, i Katarzyny Sarnowskiej, scenarzystki odpowiedzialnej m.in. za „Wszystkie nasze strachy”, „Nieznajomych” i „Chemię”. Jego główną bohaterką jest 17-letnia Mania, którą mierzy się z wyjątkowo trudnym życiowym tematem. W rozwiązaniu problemów postanawia pomóc jej ojciec, z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Oczywiście na początku mężczyzna robi to wbrew woli córki, popełniając błąd za błędem, bo co czterdziestolatek może wiedzieć o rozterkach dorastającej nastolatki? Niewiele. Wpada więc na pomysł, aby poszukać wsparcia i rady u byłych partnerek. Spotkania z barwną grupą „eks”, w tym m.in. wojującą feministką i tancerką z nocnego klubu, staną się dla ojca i córki szansą na nowy początek, porozumienie, poznanie się na nowo i odbudowanie zepsutych relacji. Gwarantujemy, że finał ich wspólnych perypetii zaskoczy każdego.

Sonia i Borys Szycowie zagrali w filmie „Miało cię nie być” dwójkę życiowych outsiderów. (Fot. materiały prasowe) Sonia i Borys Szycowie zagrali w filmie „Miało cię nie być” dwójkę życiowych outsiderów. (Fot. materiały prasowe)

„Miało cię nie być” jest zderzeniem dwóch pokoleń i całkowicie różnych sposobów patrzenia na świat. Pokazuje też, że nigdy nie jest za późno, aby coś zmienić, a to, co drażni nas w bliskich, często jest ważną opowieścią o nas samych. To także wzruszająca opowieść o życiowych rozbitkach, których dzieli nie tylko wiek, ale i doświadczenie. Łączy natomiast, obok więzów krwi, przekora oraz chęć odnalezienia swojego miejsca. W filmie, obok Borysa Szyca i debiutującej na dużym ekranie córki aktorka Soni Szyc, zobaczymy m.in. Magdalenę Cielecką, Izę Kunę i Jana Peszka, a także Anitę Jańcię, Macieja Bisiorka, Tomasza Czechowskiego, Annę Moskal i Annę Mrozowską.

Jak być ojcem i nie zawieść? Jak być córką i zaufać? Ile kosztuje odbudowanie relacji? Przekonajcie się w kinie. Zanim jednak wybierzecie się na seans, obejrzyjcie zwiastun produkcji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze