1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Kobiecy czerwiec w Łodzi: Łódź miastem kobiet

Kobiecy czerwiec w Łodzi: Łódź miastem kobiet

materiały prasowe
Koncerty, przedstawienia, targi, a nawet rajd samochodowy to czerwcowa propozycja Łodzi dla wszystkich kobiet. Kayah, Ewa Kasprzyk, Janusz Leon Wiśniewski to tylko niektóre gwiazdy projektu Łódź Miastem Kobiet.

Jak mówią organizatorzy festiwalu, o tym, że Łódź jest miastem kobiet świadczą statystyki. Na 100 mężczyzn przypada tu 112 kobiet i jest to najwyższy poziom feminizacji w całej Polsce. Ponieważ to kobieta kreuje Łódź, miasto dba o nią w szczególny sposób: w czerwcu realizowany będzie projekt Łódź Miastem Kobiet. Organizatorzy zapraszają panie z całej Polski na solidną dawkę kobiecości: w kulturze, w polityce, w sporcie.

Wielowymiarowe oblicza kobiecości

Projekt Łódź Miastem Kobiet to propozycja dla pań w każdym wieku szukających doskonałej rozrywki i inspirujących spotkań. Rozpoczął się 8 czerwca i potrwa do 1 lipca. Podczas czterech czerwcowych weekendów w mieście będzie królować nie tylko piłka nożna. Mając świadomość, że kobiecość jest wielowymiarowa, organizatorzy przygotowali różnorodny harmonogram, w którym znalazło się miejsce na wydarzenia kulturalne, sportowe, biznesowe, społeczne i polityczne. Kulturę będą reprezentować gwiazdy festiwalu, m.in. Ewa Kasprzyk, Krystyna Prońko, Janusz Leon Wiśniewski. Jak przystało na filmową Łódź, nie zabraknie przeglądu kina z kobietą w roli głównej. Ducha sportowej rywalizacji będzie można poczuć podczas rajdu samochodowego Arabela Rally, międzynarodowych zawodów w gimnastyce artystycznej FAMAS CUP oraz Spartakiady Amazonek. Siła i zaradność płci pięknej to jeden z tematów Zjazdu pań Prezydent oraz pań Pełnomocnik, który będzie jednym z głównych wydarzeń projektu Łódź Miastem Kobiet. Do akcji włączyła się również Policja, która przygotowała warsztaty pod hasłem „Silna płeć”.

Kobieta w wielkim mieście

W czerwcu Łódź stanie się miejscem spotkań kobiet z całej Polski. Kobiet aktywnych, pełnych pasji, które swoją energią i siłą woli inspirują do działania. Specjalnie dla nich przygotowano warsztaty, panele dyskusyjne oraz targi „Kobieta w wielkim mieście”, podczas których każda przedstawicielka płci pięknej znajdzie coś dla siebie. Panie mogą liczyć także na specjalne rabaty w partnerskich sklepach, salonach urody, restauracjach, kawiarniach, kinach na hasło dostępne na stronie internetowej projektu.

Teraz ONE

W ramach projektu Łódź Miastem Kobiet odbędzie się także festiwal „Teraz ONE. Kobiety dla kultury, kultura dla kobiet”. Ambasadorką i pomysłodawczynią wydarzenia jest Agata Młynarska, dziennikarka i twórczyni portalu OnaOnaOna.com.

Festiwal składa się z trzech części. „ONE aktywne” to panele, spotkania i warsztaty rozwoju osobistego prowadzone przez znakomite osobowości i autorytety, m.in. Henrykę Krzywonos-Strycharską, Dorotę Zawadzką i Iwonę Majewską-Opiełkę. Ta część festiwalu skierowana jest również do kobiet, które chcą dowiedzieć się jak żyć zdrowo i aktywnie oraz dobrze się odżywiać.­­­­­­­

„ONE twórcze” to część poświęcona kobietom kultury. Oprócz spotkań z gwiazdami, odbędą się warsztaty wokalne, które poprowadzi Elżbieta Zapendowska.

„ONE grają” to jedyny taki koncert, w którym kobiety prezentujące różne style muzyczne, spotkają się na jednej scenie. Swój udział potwierdziły m.in. Kayah, która zgodziła się być dyrektorem artystycznym części „ONE grają” oraz Urszula Dudziak, Gaba Kulka, Alicja Węgorzewska, Olga Bończyk, Majka Jeżowska i Maja Kleszcz.

Udział w większości wydarzeń będzie bezpłatny. Biletowane będą jedynie przedstawienia teatralne – „Super Suzan” (Ewa Kasprzyk) i „Honeymoon”.

Więcej informacji o projekcie na .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze