1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

50-lecie sopockiego NON-STOPU

W najbliższą niedzielę, 17 lipca w godz. od 14:00 do 22:00 w miejscu gdzie w latach 1963-67 funkcjonował legendarny NON-STOP odbędzie się festyn z okazji 50-lecia uruchomienia tego zasłużonego dla polskiej muzyki rozrywkowej i kultury przybytku.

Poza giełdą płyt i jarmarkiem muzycznych staroci podczas imprezy wystąpią m.in. POLANIE, działająca w latach 60-tych ubiegłego wieku pierwsza polska super-grupa, z którą zaśpiewają m.in. Wojciech Korda, Marek Piekarczyk, Tomek „Lipa” Lipnicki oraz Krzysztof „Zalef” Zalewski. Poza tym zagrają: warszawski Zespół Big-Beatowy Piotra Miksa oraz trójmiejskie formacje: Alzheimer i Cotton Wings.

NON-STOP. Przez dwie dekady, w latach 1961-81, należał on najmodniejszym w Polsce, letnim kręgiem tanecznym z żywą muzyką, który odegrał podobną rolę jaką przypisuje się londyńskiemu klubowi Marquee, czy Fillomore East w San Francisco. Występowały tam największe gwiazdy naszej muzyki młodzieżowej, dla których niejednokrotnie był to początek ogólnopolskiej, a czasem i międzynarodowej kariery. Występowali tam dosłownie wszyscy - od Czerwono- i Niebiesko-Czarnych, przez Czerwone Gitary, Skaldów, Budkę Suflera i Niemena, po  Breakout, SBB, Krzak, Kasę Chorych i Kombi. To tutaj zaczęła się międzynarodowa kariera Ewy Demarczyk, Czesława Niemena, Michaja Burano .

Wstęp wolny!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze