1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej świetnie przyjęte na Berlinale

"W imię..." Małgorzaty Szumowskiej świetnie przyjęte na Berlinale

Kino Świat, fot. Michał Englert
Owacja dla Andrzeja Chyry i komplementy na łamach zachodniej prasy, to echa światowej premiery filmu „W imię…” w reżyserii Małgośki Szumowskiej, która odbyła się 8 lutego podczas 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Najnowszy obraz autorki wielokrotnie nagradzanych „33 scen z życia” i głośnego „Sponsoringu” jest jednym z 19 filmów, które w Konkursie Głównym festiwalu walczą o prestiżowego Złotego Niedźwiedzia.

 „Szumowska wraca do gry”, „W imię…” to wyjątkowy spektakl.” – pisał po premierze polskiej produkcji magazyn The Hollywood Reporter, chwaląc świetnie dobraną obsadę i konstrukcję filmu, który w Konkursie Głównym Berlinale został zaprezentowany obok najnowszych dzieł Gusa van Santa, Stevena Soderbergha, Wong Kar Waia, Bruno Dumonta i Ulricha Seidla.

Powody do radości może mieć odtwórca głównej roli – Andrzej Chyra. Za „emocjonalność i charyzmę” w sportretowaniu duchownego, uwikłanego w intymny dramat, chwalił aktora magazyn Screen, a festiwalowa publiczność zgotowała Chyrze oklaski dwukrotnie dłuższe od tych, którymi w piątkowy wieczór uraczyła Matta Damona, promującego w Berlinie „Promised Land” van Santa.

Na czerwonym dywanie Berlinale Palast obok reżyserki – Małgośki Szumowskiej pojawili się m.in.: współautor scenariusza i twórca zdjęć – Michał Englert oraz aktorzy – Andrzej Chyra, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska i Łukasz Simlat. O tym, czy polska produkcja wróci z Berlina z nagrodą, przekonamy się 17 lutego.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze