1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Prezentacja Włoskich Instytutów Kultury w ramach Biennale w Wenecji

Podczas tegorocznego Biennale w Wenecji prezentacja włoska została wzbogacona o projekty realizowane przez Włoskie Instytuty Kultury. W 89 placówkach na całym świecie zorganizowane zostaną wystawy dzieł artystów włoskich lub włoskiego pochodzenia żyjących w danym kraju.

Instytut Włoski w Krakowie zaprezentuje prace rzeźbiarza Enrico Muscetry i fotografa Francesco Galli. Obaj mieszkają i tworzą w Polsce. Enrico Muscetra ma swoją pracownię, która mieści się w Krakowie, natomiast Francesco Galli współpracował m.in. z Instytutem Grotowskiego.

Od 4 czerwca w galerii Instytutu będzie można zobaczyć ok. 25 prac Muscetry i prawie 40 zdjęć Galli.

W pawilonie włoskim podczas trwającego do 4 czerwca do 27 listopada Biennale w Wenecji wyświetlanych będzie 89 krótkich filmów wideo i dostępny będzie dwujęzyczny katalog. Prezentacja obejmuje w sumie 219 artystów, wybranych przez specjalną komisję spośród 400 wytypowanych przez Włoskie Instytuty Kultury na całym świecie.

Prezentacja, objemująca także rozsiane po świecie Włoskie Instytuty Kultury, odbywa się w ramach 150. rocznicy obchodów zjednoczenia Włoch i jest wspólną inicjatywą włoskiego MSZ i ministerstwa dziedzictwa narodowego według projektu Vittorio Sgarbiego. Projekt ten koordynowała Francesca Valente.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze