1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Książka na podryw” - gwiazdy nagrywają audiobooki

123rf.com
"Książka na podryw" to charytatywna inicjatywa Audioteka.pl i Grupy Entropia Słowa.

19 marca rozpoczęła się akcja „Książka na podryw” organizowana przez oraz Audioteka.pl. Ideą przedsięwzięcia jest promowanie literatury wśród młodzieży. W charytatywną inicjatywę zaangażowało się wiele znanych osobowości ze świata kultury i sztuki, m.in.: Joanna Kulig, Szymon Majewski, Maciej Orłoś Katarzyna Montgomery i Zbigniew Zamachowski, którzy nagrają fragmenty swoich ulubionych książek. Dodatkowo każdy może przyłączyć się do akcji nagrywając swojego audiobooka dla ukochanej osoby.

Organizatorzy poprzez prowadzone właśnie badanie starają się uzyskać odpowiedź na pytanie czy dobra książka może być lepsza niż seks. Wstępne wyniki pokazują, że korzystanie z książek ma wpływ na relacje międzyludzkie. Blisko 85% respondentów uważa, że wspólne czytanie i słuchanie książek może służyć wzmocnieniu związku. Natomiast dla 2/3 ankietowanych czytanie książek sprawia, że partner wydaje się bardziej pociągający. Szczegółowy raport oraz wyniki badania zostaną przedstawione na spotkaniu dotyczącym Światowego Dnia Książki, który przypada na 23 kwietnia.

W ostatnich latach mówi się głośno o tym, że czytamy coraz mniej i coraz rzadziej. Organizatorzy akcji  „Książki na podryw” prowadzonej przez portal Audioteka.pl i Grupę Entropia Słowa chcą przełamać ten schemat i zaprezentować korzyści, które wynikają z obcowania z różnorodną literaturą. W raporcie znajdą się odpowiedzi na takie pytania jak m.in. czy osoba, która na randce wykazuje się brakiem znajomości literatury wydaje się mniej atrakcyjna, albo czy książki mogą pomóc w zainteresowaniu innych swoją osobą. Partnerem badania jest World Dating Company.

Zaproszenie do udziału w akcji przyjęło wiele znamienitych osobowości ze świata mediów, kultury i sportu, m.in.: Agata Passent, Dorota Miśkiewicz, Wojciech Fibak, Maciej Orłoś, Magdalena Popławska, Przemysław Babiarz, Beata Sadowska, Maria Sadowska, Magdalena Schejbal, Szymon Majewski, Katarzyna Montgomery, Dorota Warakomska, Joanna Kulig, Tomasz Raczek, Katarzyna Kwiatkowska.

Zaproszeni przez Entropię Słowa do współpracy „Ambasadorzy Słowa” zgodzili się wystąpić w akcji pro bono. Całość dochodu ze sprzedaży unikalnej kolekcji audiobooków „Książki na podryw” zostanie przekazana przez  Audioteka.pl oraz  Entropię Słowa na cele statutowe fundacji, której wybór zostanie ogłoszony przy okazji obchodów Światowego Dnia Książki w dniu 23 kwietnia br.

Na facebookowym profilu Audioteki i Entropii Słowa inicjatorzy zachęcają do udostępniania swoich zdjęć z ulubioną książką, filmem lub audiobookiem. Partnerzy akcji wybiorą pary, którym ufundują nagrody niespodzianki. Ogłoszenie wyników odbędzie się 23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki podczas spotkania z uczestnikami i osobowościami biorącymi udział w projekcie.

Szczegółowe informacje na temat akcji „Książka na podryw” oraz „Ławeczka uczuć” znajdują się na stronie i .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze