fbpx

Retrospektywa filmów Waleriana Borowczyka podczas 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Contes-Bathory
fot. materiały prasowe Nowe Horyzonty

Jednym z najważniejszych wydarzeń 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty (18-28 lipca) we Wrocławiu będzie retrospektywa bogatej twórczości Waleriana Borowczyka.

Astronautes
fot. materiały prasowe

To jeden z najważniejszych eksperymentatorów w polskim kinie, autor filmów animowanych, prowokator, malarz, scenarzysta, scenograf, pisarz i grafik. W programie znalazły się wszystkie animacje i krótkie filmy reżysera (od przełomowego Był sobie raz…, zrealizowanego wspólnie z innym wybitnym artystą Janem Lenicą jeszcze w Polsce, przez Astronautów powstałych we Francji we współpracy z Chrisem Markerem, wstrząsającą, aktorską Rozalię po ostatnie w karierze Borowczyka dzieło animowane Piekielne scherzo), a także wybór jego filmów pełnometrażowych zrealizowanych w Polsce i we Francji. Wśród nich są między innymi mało znana ekranizacja „Mazepy” Juliusza Słowackiego – Blanche ze świetną kreacją Ligii Borowczyk, pełnometrażowa animacja Teatr pana i pani Kabal, antytotalitarne Goto, wyspa miłości (zakazane w PRL), dwa najważniejsze artystyczne filmy erotyczne (Opowieści niemoralne, Bestia) oraz głośna adaptacja powieści Stefana Żeromskiego Dzieje grzechu.

Trwa sprzedaż karnetów filmowych. To tradycyjnie najlepsze wyjście dla tych, którzy chcą obejrzeć jak najwięcej za jak najniższą cenę. Cena karnetu to 350 zł. Sprzedaż karnetów trwa do 23 czerwca bądź do wyczerpania puli. Zapraszamy na www.nowehoryzonty.pl.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze