„Boulevard”, ostatni film Robina Williamsa

„Boulevard", ostatni film Robina Williamsa
123rf.com

Ostatni film z udziałem Robina Williamsa „Boulevard” (Bulwar) miał swoją premierę na Tribeca Film Festival 2014, ale nie trafił na ekrany. Wreszcie udało się znaleźć dystrybutora i obraz pojawi się latem w amerykańskich kinach.
Na początku 2013 Robin Williams rozpoczął pracę nad swoją ostatnią rolą. Obraz w reżyserii Dito Montiela (twórcy dramatu „Wszyscy twoi święci”, 2006) opowiada historię dojrzałego mężczyzny, od dawna żonatego, którego życie zmienia się po spotkaniu młodego homoseksualisty. Aktor nazwał swoją rolę „wzbogacającą” a film „pięknym, ale smutnym”. „Boulevard” został po raz pierwszy zaprezentowany na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku w kwietniu 2014, gdzie został dobrze odebrany, ale problemy finansowe i trudności ze znalezieniem dystrybutora uniemożliwiły jego rozpowszechnianie. Kilka dni temu kłopoty się skończyły. Dystrybucją w USA zajmie się Starz Digital i obraz trafi na ekrany 17 lipca 2015. „To złożony, afirmujący życie i zaskakujący film, a finałowa scena w wykonaniu Robina jest niezwykła”, powiedział Kevin Kasha, szef zakupów firmy Starz.

Robin Williams popełnił samobójstwo 11 sierpnia 2014. W pamięci widzów zapisał się wieloma wspaniałymi kreacjami, m.in. w Stowarzyszeniu Umarłych Poetów”, „Fisher King” czy komedii „Pani Doubtfire”. Trzykrotnie był nominowany do Oscara, nagrodę otrzymał w 1997 za rolę w „Buntowniku z wyboru”.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze