fbpx

„Stulecie Winnych” – o czym jest serial, gdzie i kiedy oglądać?

Stulecie Winnych - o czym jest serial, gdzie i kiedy oglądać?

Nowa produkcja Telewizji Polskiej „Stulecie Winnych” to serial oparty na motywach powieści Ałbeny Grabowskiej. W nowym serialu zobaczymy takie gwiazdy jak chociażby Rafał Królikowski, Olaf Lubaszenko czy Jan Wieczorkowski.

Stulecie Winnych serial – gdzie i kiedy obejrzeć?

Pierwszy sezon serialu „Stulecie Winnych” wyemitowany został na wiosnę 2019 w telewizyjnej „Jedynce”. Serial składał się z 13 odcinków.

„Stulecie Winnych” – o czym jest?

Produkcja nakręcona została na podstawie sagi „Stulecie Winnych” Ałbeny Grabowskiej, która ukazała się w 2015 roku, wydana przez Wydawnictwo Zwierciadło. Serial opowiada historię rodziny Winnych zamieszkujących podwarszawski Brwinów, którym przyszło doświadczyć najcięższych wydarzeń XX w. Fabuła skupia się na życiu dwóch bliźniaczek Ani i Mani, które zostają osierocone przez zmarłą przy porodzie matkę. Akcja serialu rozpoczyna się podczas I wojny światowej i trwa aż do czasów współczesnych.

„Stulecie Winnych” serial – obsada

Wśród gwiazd, które znalazły się w obsadzie znajdziemy takie nazwiska jak: Rafał Królikowski, Katarzyna Kwiatkowska, Kinga Preis, Katarzyna Wajda, Jan Wieczorkowski, Olaf Lubaszenko, Adam Ferency oraz debiutujących, młodych aktorów. Za reżyserię odpowiedzialny jest Piotr Trzaskalski, znany z takich produkcji jak „Edi”, czy „Mój rower”, zdjęcia do serialu wykonał natomiast Witold Płóciennik.

„Stulecie Winnych” – książka

Saga obyczajowa Ałbeny Grabowskiej, na motywach której powstał serial, dostępna jest w naszym sklepie internetowym.

 

 

 

 

 

Pokaz przedpremierowy serialu „Stulecie Winnych”

Stulecie Winnych
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze