„Stulecie Winnych” – o czym jest serial, gdzie i kiedy oglądać?

Nowa produkcja Telewizji Polskiej „Stulecie Winnych” to serial oparty na motywach powieści Ałbeny Grabowskiej. Już teraz nowy obraz telewizyjnej „Jedynki” zapowiada się na ogromny hit, który będzie miał premierę 3. marca. W nowym serialu zobaczymy takie gwiazdy jak chociażby Rafał Królikowski, Olaf Lubaszenko, czy Jan Wieczorkowski.

Stulecie Winnych serial – gdzie i kiedy obejrzeć?

„Stulecie Winnych” wyemitowane zostanie już w niedzielę 3. marca o 20.15 w telewizyjnej „Jedynce”. Serial będzie składał się z 13 odcinków, które co niedzielę będzie można obejrzeć o wspomnianej porze.

„Stulecie Winnych” – o czym jest?

Produkcja nakręcona została na podstawie sagi „Stulecie Winnych” Ałbeny Grabowskiej, która ukazała się w 2015 roku, wydana przez Wydawnictwo Zwierciadło. Serial opowiadać będzie historię rodziny Winnych zamieszkujących podwarszawski Brwinów, którym przyszło doświadczyć najcięższych wydarzeń XX w. Fabuła skupiać się będzie na życiu dwóch bliźniaczek Ani i Mani, które zostają osierocone przez zmarłą przy porodzie matkę. Akcja serialu rozpoczyna się podczas I wojny światowej i trwa aż do czasów współczesnych.

„Stulecie Winnych” serial – obsada

Wśród gwiazd, które znalazły się w obsadzie znajdziemy takie nazwiska jak: Rafał Królikowski, Katarzyna Kwiatkowska, Kinga Preis, Katarzyna Wajda, Jan Wieczorkowski, Olaf Lubaszenko, Adam Ferency oraz debiutujących, młodych aktorów. Za reżyserię odpowiedzialny jest Piotr Trzaskalski, znany z takich produkcji jak „Edi”, czy „Mój rower”, zdjęcia do serialu wykonał natomiast Witold Płóciennik.

„Stulecie Winnych” – książka

Saga obyczajowa Ałbeny Grabowskiej na motywach której powstał serial dostępna jest w naszym sklepie internetowym https://zwierciadlo.pl/sklep/

 

 

 

Pokaz przedpremierowy serialu „Stulecie Winnych”

 

Ałbena Grabowska