fbpx

Wystawa Grand Press Photo – najpierw Warszawa, potem Gdańsk

Automatycznie zapisany szkic
Grand Press Photo 2020, I miejsce w kategorii SPORT.(Fot. Aleksandra Szmigiel)

Najlepsze zdjęcia prasowe wyróżnione w prestiżowym konkursie Grand Press Photo można oglądać na wystawie, która otwiera się dziś w Warszawie.

Wobec obrazów na fotografiach wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie Grand Press Photo nie sposób pozostać obojętnym. Wiele z nich zapada głęboko nie tylko w pamięć, ale również w serce. W tym roku szczególnie mocne były zdjęcia dokumentujące walkę z koronawirusem. Tak też zadecydowało jury, którego przewodniczącym, jak co roku jest laureat najbardziej znanego konkursu fotograficznego – World Press Photo – a członkami uznani fotoreporterzy i fotoedytorzy z kraju i zagranicy. Zdjęciem roku w 2020 została wybrana fotografia autorstwa Jacka Szydłowskiego z „Dziennika Wschodniego”.

Wystawa Grand Press Photo - najpierw Warszawa, potem Gdańsk
Wystawa Grand Press Photo – Zdjęcie roku w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2020, autor Jacek Szydłowski. (Fot. materiały prasowe)

 

>> Zobacz fotografie, które otrzymały 1 nagrodę w swoich kategoriach

Na wystawie, którą będzie można oglądać w Warszawie w Centrum Handlowym Blue City od 8 do 20 lipca, zostanie zaprezentowanych 266 fotografii – są to 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, 4 projekty dokumentalne oraz 2 zdjęcia pojedyncze i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland.

Kolejnym miastem, w którym będzie można zobaczyć pokonkursową wystawę Grand Press Photo, będzie Gdańsk. Tam będzie eksponowana od 1 do 16 sierpnia w Teatrze Szekspirowskim.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze