fbpx

Zapraszamy na pokaz filmu „Van Gogh. U bram wieczności” w kinie Atlantic

Zapraszamy na pokaz filmu „Van Gogh. U bram wieczności” w kinie Atlantic
Kadr z filmu "Van Gogh", materiały prasowe

Nominowany do Oscara za pierwszoplanową rolę Willem Dafoe przenosi nas w świat kontrowersyjnego geniusza.

8 listopada 2019 (piątek)
godz. 18:00
Kino Atlantic, ul. Chmielna 33

Po seansie odbędzie się spotkanie z Danielem Jerzym Żyżniewskim – psychologiem, neuropsychologiem klinicznym, terapeutą, historykiem sztuki, autorem książki „Emocje i nastrój”.

Temat spotkania: Jaki wpływ na naszą emocjonalność wywiera sztuka?

Spotkanie poprowadzi sekretarz redakcji magazynu SENS – Monika Stachura.

Podczas wydarzenia będzie można kupić książki z rabatem 35%.

Wydarzenie na Facebooku

Kup bilet

 

Książka „Emocje i nastrój” odpowiada na pytania czym są emocje i nastrój, jak powstają i jak na nie wpływać. Świadome i regularne oddziaływanie na własną emocjonalność może zmieniać funkcjonowanie mózgu niezależnie od wieku. Choć mamy pewne predyspozycje genetyczne, to emocje kształtowane są przez środowisko – tak powstają np. strach, złość, wstręt, radość.

Korzystając z wyników aktualnych badań na gruncie psychologii autor w przystępny sposób wyjaśnia te mechanizmy i proponuje praktyczne rozwiązania. Opisywane zagadnienia wzbogacone zostały grafikami, tabelami i diagramami. Książka skłania do refleksji, samopoznania i lepszego zrozumienia związku między mózgiem, umysłem a środowiskiem.

Podczas spotkania porozmawiamy jak wykorzystać sztukę w pracy ze swoim umysłem i emocjami. Poznamy mechanizmy determinujące nasze zachowanie i praktyczne narzędzia wpływu.