1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Podróże znaków Zodiaku (1)

Podróże znaków Zodiaku (1)

123rf.com
123rf.com
Najdalej w nieznane pojedzie Strzelec, najbardziej ruchliwe wakacje spędzą Bliźnięta. Byk odpocznie dobrze tylko w luksusach a Koziorożca trudno będzie namówić na ryzykowną eskapadę. A jak podróżują pozostałe znaki Zodiaku?

Baran jest esencją aktywności. Jego działanie uwzględnia zawsze nowe plany, on aż pali się, żeby spróbować czegoś nowego, być tam, gdzie jeszcze nikt nie był. Baran z ognistym zapałem wyznacza sobie ambitne cele i zrobi wszystko, żeby być skutecznym. Jako pierwszy znak Zodiaku zapoczątkowuje wielką energię, potrafi zrobić coś z niczego. Umie tworzyć od podstaw, nie mając szczegółowych planów, bezpiecznego zaplecza czy pomocy innych. Podąża do przodu sam, niecierpliwie i bezrefleksyjnie. Jego naturalnym środowiskiem jest walka.

Osoby, które w swoim mają silną obsadę Barana, kochają wakacyjne wyzwania. Nie dla nich hotel z opcją all inclusive i kontynentalnymi śniadaniami. Nie dla nich też długie zastanawianie się, dokąd pojedziemy, co tam będziemy robić, co ze sobą zabierzemy i ile pieniędzy wydamy. Baran decyzje podejmuje błyskawicznie, więc jego wakacje będą w stylu spontanicznym. Wybierze się tam, gdzie niebezpiecznie, tam gdzie dziko, w miejsce nieopisane jeszcze w przewodnikach. Najchętniej sam lub z towarzystwem o podobnym szalonym temperamencie. Nie kupi powrotnego biletu i będzie ryzykował. Dżungla? Bezkresne stepy Mongolii? Afrykańskie wioski?

Byk nade wszystko kocha komfort i stały grunt pod stopami. Cieszy się pogodą ducha i jak nikt inny potrafi korzystać z przyjemności życia, dostrzega jego urok i czar. Uparcie dąży do tego, żeby egzystencja przynosiła mu pełne zadowolenie. Pociąga go sztuka, dekoracja wnętrz, kulinaria, moda, kosmetyka, finanse. Otacza się luksusowymi przedmiotami, jego jadłospis jest wyrafinowany, szafa pełna ubrań z markowymi metkami, dba o swój wygląd i stan konta. Nie wyobraża sobie życia z dala od natury, bez ziemskich rozrywek. Bez harmonii, dostatku i zgody.

Wakacje Byka nie będą mało kosztować, to po pierwsze. On nie pojedzie byle gdzie, na kemping lub pod namiot. Wybierze miejsca urokliwe, by obcować z naturą, ale cywilizowane, by korzystać z usług najwyższej klasy. Wyjazd dobrze przemyśli, ale nie będzie to logiczna analiza, raczej podąży za swoim silnym instynktem prowadzącym go do zaspokajania jego wygórowanych zachcianek. Wybierze miejsce piękne, z przewidywalną rutyną, doskonałą kuchnią, wygodnym łóżkiem. Luksusowe SPA? Gospodarstwo agroturystyczne w klimacie sielskie, ale z wieloma gwiazdkami? Stolica europejskiego kraju ze szlakiem butików i restauracji? Jeśli nie, własny wypielęgnowany ogród pełen piwonii i z wygodnym leżakiem też go zadowoli.

Bliźnięta: ciekawskie, ruchliwe, plotkarskie. Są jak niespokojny wiatr nieustannie przemieszczający się z miejsca na miejsce i przenoszący informacje. Bliźnięta interesują się faktami, nowinkami, plotkami, powierzchowną warstwą życia. Wiedzą, co się dzieje, ale po co i dlaczego – to już nie jest ich sprawa. Życie gna je przed siebie, ale w sposób chaotyczny, bez wyznaczonych celów, bez prostolinijności. Bliźnięta w każdym momencie mogą zmienić zdanie i kierunek działania. Nie przewidzisz ich ruchu, nie zatrzymasz w locie. Otacza je chaos, pobudza intelektualna inspiracja i chęć do komunikowania się. Bliźnięta potrafią porozumieć się z każdym i w każdym języku, chociażby na migi.

Dlatego ten znak Zodiaku chętnie wybierze się na wakacje zagraniczne i nieprzewidywalne. Nastawi się na kontakty z przypadkowo poznanymi ludźmi. Bliźnięta nie stronią od metropolii, tłumnych deptaków, muzeów pełnych ludzi. Lubią ułatwienia, jakie przynosi nowoczesna technologia, dla nich odpoczynek bez internetu może być nie do zniesienia. Podróż z powodzeniem spędzą w większym gronie osób, które tak jak one lubią dowiadywać się, zwiedzać, poszerzać swoje myślowe horyzonty. Gdy dojadą w jakieś miejsce, błyskawicznie ogarną je swoją szeroką i powierzchowną percepcją, by równie szybko udać się w prawo lub w lewo. Dokąd? Obojętnie. Byleby było inaczej niż dotąd i ciekawie. Byle się działo! Dla Bliźniąt dobre są niezorganizowane wycieczki krajoznawcze.

Rak żyje w świecie emocji. Najbardziej ze wszystkich znaków rodzinny i opiekuńczy. Wrażliwy, zmienny i lękliwy. Dba przede wszystkim o to, żeby było mu bezpiecznie. Jest cichy, nieśmiały, związany z domem, przeszłością, korzeniami. Skromy oraz nieufny. Najlepiej mu się żyje w atmosferze bliskości, domowej przytulności. Kiedy przebywa wśród rodziny i oddanych przyjaciół, może wyrażać swoje uczucia i wpływać nimi na innych, jest w swoim żywiole. Rak potrzebuje przede wszystkim przeżywać. Musi być blisko ludzi, bo on przede wszystkim czuje, mniej myśli, nie przepada za szybkim działaniem czy podejmowaniem decyzji.

Rak wybierze się na wakacje z rodziną, do rodziny bądź w rodzinne strony. Chętnie zaprosi na wspólny wyjazd sprawdzone grono przyjaciół, którym już dawno zaufał. Ludzi, którzy tak jak on zabiorą ze sobą pół domostwa i peklowane w słoikach mięso. Pojadą w miejsce znane i lubiane, dlatego bezpieczne. Rak lubi wracać tam, gdzie spędził dzieciństwo, gdzie był wiele lat temu, gdzie mieszka jego ciocia. Ma też skłonność do działek. Dobrze wypoczywa nad wodą: jeziorem lub rzeką. Morze jest dla niego zbyt nieprzewidywalne, góry męczące. Preferuje rodzinne pikniki na łące, leśne wycieczki, wieczorne śpiewanie przy ognisku. A także oglądanie zabytków na ziemi, z którą jest związany. Lubi poczuć ducha swych korzeni.

Lew przepada za Słońcem. Jest ono w jego znaku właśnie podczas wakacji. Przyroda przeżywa wówczas pełny rozkwit i chce tak jak Lew być podziwiana. Ten znak Zodiaku został stworzony po to, żeby żyć pełnią. Być. Jednak ta pełnia, to bycie nie są związane z leniwym leżeniem pod gruszą. Ognisty temperament Lwa w niczym nie przypomina ziemskiego Byka, który na hamaku zajada się ciasteczkami i to mu do szczęścia wystarczy. Lew jest kreatywny, twórczo działający z dużym nastawieniem na sukces. Chce być widoczny, stać na piedestale i nieco dramatyzować. Pociągają go przygody i przepych. Bankiety, przedstawienia. Dobrze się czuje, gdy ma okazję zabłysnąć swoim dowcipem i inklinacją do aktorstwa. Bywa ryzykancki, odda się przygodom.

Zatem Lew pojedzie tam, gdzie znajdzie towarzystwo i imprezy. Ma być hucznie, wystawnie. Nie będzie stronił od luksusu i splendoru. Modny hotel z drzwiami o złoconych gałkach i holu pełnym luster w barokowych ramach? To doskonała przestrzeń dla Lwa. Dobrze czuje się w gorącym klimacie, więc chętnie wybierze się na wakacje egzotyczne. Będzie brylował na plaży w stroju kąpielowym z najnowszej kolekcji, by wieczorem oddać się uciechom hucznego imprezowania. By błyszczeć. Dla niego są też rozrywki w stylu niebezpiecznego rajdu po Safari lub skoki na bungee.

Panna zwykle z zamiłowaniem oddaje się rytmowi dnia codziennego. Jest dokładna, ostrożna, ucywilizowana, delikatna, o słabym zdrowiu. Lęka się szerokich wód, nieprzewidywalnego, brutalności. Dąży do tego, żeby żyć w miarę prosto, naturalnie, bezpiecznie. Do świata podchodzi intelektualnie. Nauka nigdy nie jest jej obca, z lubością oddaje się analizom, uwielbia teorie, zwraca uwagę na szczegóły. Dużo pracuje. Bliska jej jest medycyna, psychologia, ekologia, zdrowe odżywianie, dbanie o innych ludzi, wręcz poświęcanie się im.

Dlatego Panna wakacje raczej dobrze zaplanuje, przemyśli w detalach. Organizm zapracowanej i zamartwiającej się Panny potrzebuje latem przede wszystkim odpoczynku i spokoju. Dlatego Panna chętnie wyjedzie do agroturystycznego gospodarstwa na odludziu, gdzie serwują dania wegańskie i z produktów ekologicznych. Zaopatrzy się tam w ciekawiące ją przepisy. Będzie mogła czytać do woli, leżąc na trawie. I koniecznie: ma tam być czysto. To jedna propozycja. Jednak intelektualną Pannę ciekawi też większy świat, ona lubi poznawać i zwiedzać, więc ochoczo wybierze się na wycieczkę z ciekawym programem turystycznym. Panna lubi się opiekować i wakacje z rodziną jej nie męczą, ale nosi w sobie również potrzebę bycia sam na sam, dlatego wyjazd solo wcale jej nie straszy.

Podróże pozostałych znaków Zodiaku tutaj

Ciekawi Cię, jak ułożyły się planety na niebie w momencie Twoich narodzin? Chcesz wiedzieć, jak wpłynęło to na Twoją przeszłość i teraźniejszość? I co ważne, jak w ramach swojego potencjału, możesz świadomie kreować przyszłość? Horoskop urodzeniowy nie jest zapisem losu, na który zostaliśmy skazani, to raczej podpowiedź kierunku rozwoju. Zapraszam na . Uwaga: letnia obniżka ceny!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze