fbpx

Wakacje z rodziną

rodzinne podrozowanie
123rf.com

Codzienność bywa trudna, bo wypełniona jest różnorodnymi zajęciami. Po całym roku pracy rodziców, szkoły dzieci i zajęć dodatkowych warto wspólnie ruszyć w podróż. Po co tak naprawdę?
1. Kiedy wyłączycie telefony i pożegnacie się z laptopami oraz telewizorem, będziecie mogli dużo, dużo rozmawiać. Nieco staromodnie, ale jakże zbliżająco.

2. Kiedy opuścicie miejsce, w którym mieszkacie, poznacie coś nowego, innego. To wszystkim zmieni perspektywę na wasze codzienne życie.

3. Kiedy odważycie się na nowe doświadczenia, takie jak na przykład jazda konna, pływanie kajakiem, skakanie z trampoliny do basenu czy wspinanie się na skałki, poznacie swoją wewnętrzną moc.

4. Kiedy spróbujecie regionalnych potraw, otworzycie swój mózg na nowe smaki a także jeszcze bardziej docenicie rosół babci.

5. Kiedy będziecie przebywać dużo na świeżym powietrzu, poznacie jaki ma urok rozgwieżdżone niebo, jak pachnie trawa w upalne południe, jak lodowata potrafi być woda w Bałtyku, jakie sztuczne wydają się palmy w Tunezji, itd. Zupełnie inaczej niż w domu jesienią i zimą.

6. Kiedy już zapomnicie o harmonogramach i codziennych rutynowych obowiązkach, możecie zaryzykować cieszyć się wolnością i luzem. Pokaż partnerowi i dzieciom, że potrafisz być spontaniczna.

7. Kiedy już się wyluzujesz, zobaczysz, że dzieci przez rok sporo urosły. Podczas wakacji widać, jakie są indywidualistyczne i jak starają się być samodzielne. Pozwól im na to.

8. Kiedy otworzycie się na niesamowite wrażenia, doświadczycie spaceru w górach nad chmurami, może spotkacie jakieś ciekawe zwierzę albo będziecie świetnie się bawić na jakimś fantastycznym w wesołym miasteczku. Wspólne rodzinne doświadczanie przygód jest łatwiejsze podczas wakacji niż kiedy indziej.

9. Kiedy dzieci pójdą już spać, możesz z partnerem spędzić romantyczny wieczór oraz noc. Odprężeni i wypoczęci będziecie bardziej cieszyć się sobą. Zatem w drogę!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze