fbpx

8 powodów, dla których warto podróżować

dlaczego warto podrozowac
123rf.com

Podróż jest korzystna dla wszystkich: otwiera umysły na nowe myśli, pozwala zdystansować się spraw życia codziennego, umożliwia głęboki relaks. Dla par i rodzin podróż jest okazją, by być bliżej.
1. Lepszy seks. Podróż i aura wakacyjna zachęca do spontaniczności i radości. Podczas urlopu możemy się wreszcie zrelaksować. Te trzy elementy bardzo sprzyjają życiu seksualnemu. Dlatego seks podczas wakacji tak dobrze smakuje.

2. Bliskość od nowa.
Podczas wakacji poza domem nareszcie mamy czas i przestrzeń, żeby ze sobą szczerze porozmawiać. Poruszyć tematy inne niż praca, dzieci, obowiązki. Podróż może być czasem, kiedy od nowa poznajemy się zarówno z partnerem, jak i z dziećmi.

3. Więcej zabawy! Nasze codzienne obowiązki tak bardzo nas pochłaniają, że często zapominamy o tym, żeby się zatrzymać i cieszyć życiem. Wakacje oferują okazję do zabawy i śmiechu. Powagę i nadmierną odpowiedzialność można latem zostawić w spokoju.

4. Nowatorskie rozwiązywanie problemów. Podróż zachęca do relaksu, a zrelaksowany umysł jest zdolny do lepszego rozwiązywania problemów, większej świadomości i bardziej otwartego myślenia. Podczas wakacji możemy wpaść na pomysły, które pomogą nam lepiej radzić sobie z codziennymi kłopotami.

5. Docenienie codzienności. Dopiero odległość sprawia, że cenimy to, co mamy na co dzień. W podróży w pewnym momencie zaczynamy tęsknić za tym, co uwielbiamy w domu i w pracy. Wówczas wracamy do codzienności z nową, radosną energią.

6. Zmiana perspektywy na życie. Podróże są nauką. Odwiedzając obce kraje, poznając nowe krajobrazy, języki, obyczaje, poznajemy świat i co najważniejsze siebie samych względem niego. Zmieniamy zdanie na temat tego, jacy jesteśmy. Może już nie tak bardzo poukładani lub odważni? Może bardziej młodzieńczy i wrażliwi, niż nam się wydawało? Gdy poszerza się świat, poznajemy ukryte aspekty siebie.

7. Bez dzieci. Wakacje tylko we dwoje pozwalają wyjść poza rolę rodziców, by przypomnieć sobie, co oznacza bycie kobietą i mężczyzną, zasilić związek miłosną energią i zakochać się w sobie od nowa.

8. Podróż pojedynkę – odnajdujesz siebie. Korzyści z wyjazdu samemu polegają na tym, że kontaktujemy się z własną tożsamością. Przestajemy być rodzicem, partnerem, pracownikiem. Stajemy ze sobą twarzą w twarz. To może być mocne wyzwanie. Jeśli je podejmiemy, po powrocie rozwiniemy skrzydła.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze