1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Piknik z Klimatem na Placu Zamkowym w Warszawie

Piknik z Klimatem na Placu Zamkowym w Warszawie

Już w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, o godz. 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się VIII edycja Pikniku z Klimatem.

Klub Gaja zaprasza na warsztaty „Od deski do deski” na których uczestnicy nauczą się budować domek dla dzikich zapylaczy od początku do końca. Opowiadać będziemy także o zaletach drewna, które należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka oraz o naszych małych skrzydlatych przyjaciołach, którym grozi wyginięcie. „Od deski do deski” to przedsięwzięcie realizowane we współpracy z Lasami Państwowymi, partnerem strategicznym programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa Klubu Gaja.

Podczas Pikniku z Klimatem na stoisku Klubu Gaja każdy będzie mógł samodzielnie zbudować domek dla dzikich zapylaczy z olchowych deseczek, trzciny i nawierconych drewnianych klocków. Domek będzie można zabrać na pamiątkę, umieścić na balkonie czy w ogrodzie. Ponadto uczestnicy zapoznają się z różnymi gatunkami drewna i dowiedzą się jak bardzo pożyteczne i potrzebne są owady zapylające. Podczas zabawy z najmłodszymi stworzymy z materiałów z recyklingu dzikie pszczoły murarki, miesierki, nożycówki i zaprosimy je do naszych olchowych domków.

Na tegoroczną edycję Pikniku z Klimatem Miasto Stołeczne Warszawa wspólnie z Partnerami dla Klimatu przygotowało dla uczestników liczne rodzinne konkursy z nagrodami, a także pokazy chemiczne, warsztaty ekologiczne, wielkoformatowe gry, stanowiska plastyczne oraz warsztaty przetwarzania odpadów i surowców wtórnych. „Zapraszam warszawiaków i turystów. Ten piknik to świetna okazja, żeby w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska oraz przyczynić się do ochrony klimatu”, mówi Hanna Gronkiewicz–Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Kolejna edycja pikniku upłynie pod hasłem „Piknik w Warszawie o Klimacie w Paryżu” i przypominać będzie o istotnych kwestiach dotyczących zmian klimatu. Wśród licznych atrakcji znajdą się m.in. rozmowy na temat roli ekologii w codziennym życiu, z udziałem zaproszonych gości. Całość poprowadzi Jarosław Kret.

mat. pras. Klub Gaja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze