1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Łódź Design Festival 2015

Łódź Design Festival 2015

Łódź Design Festival 2015
8 października w Łodzi rozpocznie się międzynarodowy festiwal projektowania . 9 edycja Łódź Design Festival potrwa przez 10 dni.

Festiwal odbywa się co roku od 2007. Jest to największa w naszej części Europy impreza prezentująca nowoczesny design, rozumiany jako projektowanie nie tylko rzeczy, ale też procesów.  Łódź Design Festival  pokazuje wzornictwo przemysłowe, art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, a także modę.

Podstawą festiwalu jest Program Główny, czyli wystawy kuratorskie nawiązujące do hasła edycji. W tym roku będą to wystawy:  Niewidzialni Bohaterowie. Geniusz Rzeczy Codziennych: projekt Vitra Design Museum, który pokazuje 36 klasyków wraz opisem historii powstania i analizą ich znaczenia dla współczesnego świata; Uwolnić projekt: refleksja nad modelem produkcji i dystrybucji dóbr materialnych, opartym o licencję Creative Commons, oraz relacje jakie użytkownik nawiązuje z lokalnym rzemieślnikiem-wytwórcą i Konsekwencje, gdzie będzie można prześledzić proces powstawania prezentowanych produktów i zastanowić się nad tym, jakie są największe ryzyka i wyzwania sotojące przed tworzącymi je projektantami

Poza programem głównym na Łódź Design Festival składa się konkurs dla młodych projetkantów,  make me!; plebiscyt i wystawa must have koncentrujące się na wyłanianiu i upowszechnianiu najlepszych polskich wdrożeń użytkowych oraz Open Programme dla tych wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoją wizję projektowania.

Dodatkowo, na rodziny z dziećmi czeka strefa kreatywnej zabawy i nauki bez względu na wiek, status czy wiedzę, Edukreacja.

więcej na stronie lodzdesign.com

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze