1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Twój własny kąt, czyli jak stworzyć prywatną przestrzeń we własnym mieszkaniu?

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Mieszkanie jest Twoją twierdzą i miejscem, w którym wypoczywasz po ciężkim dniu. Nieważne, czy dzień spędzasz w pracy czy w szkole, zasługujesz na to, aby w swoim mieszkaniu wygospodarować przynajmniej niewielki kącik do relaksu, w którym będziesz mogła odprężyć się i odprężyć z dala od zgiełku. Sprawdź, w jaki sposób stworzyć przestrzeń tylko dla Ciebie nawet w niewielkim mieszkaniu.

Twój kącik w salonie

Metraż współczesnych mieszkań zazwyczaj nie pozwala na wygospodarowanie całego pokoju do relaksu dla każdego z domowników. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś wygospodarowała przynajmniej niewielki kącik tylko dla siebie, np. w salonie. To miejsce stanie się Twoją oazą spokoju, miejscem, w którym możesz spędzić czas po pracy na czytaniu książkowych nowości lub oglądaniu ulubionych filmów. Samotnie lub w gronie rodziny: tak jak lubisz najbardziej.

Swój własny kącik w salonie możesz wygospodarować na ulubionej sofie, zaznaczając swoją obecność np. wykorzystując poduszki dekoracyjne lub miękki koc. Dobrze sprawdzi się także dekoracyjna narzuta. Na sofie do Ciebie może należeć jeden z jej końców, na kanapie modułowej jeden z modułów, a jeśli w Twoim salonie króluje wygodny narożnik: dołączona do niego leżanka. Ważne, aby dzięki dodatkom miejsce stało się przytulne i zapewniło Ci prawdziwy komfort wypoczynku.

Własny zakątek w sypialni

Sypialnia to także świetne miejsce, w którym możesz wygospodarować kącik tylko dla siebie. Doskonale sprawdzi się fotel, na przykład fotel uszak, w którym możesz zatopić się podczas długich wieczorów z książką i kubkiem gorącej herbaty. Jako dodatek do wygodnego fotela sprawdzą się poduszki, na których możesz się wesprzeć albo podłożyć pod plecy, oraz miękki koc, którym możesz się przykryć i zapewnić sobie przytulną atmosferę. Jeżeli lubisz spędzać wieczory i popołudnia czytając, koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem będzie lampa stojąca, oświetlająca Twój kącik, lub do czytania, umieszczona na stoliku obok ulubionego fotela. Nie bez znaczenia jest również sam stolik, na którym możesz położyć książkę lub postawić kubek z herbatą.

Zadbaj o swoje potrzeby

Urządzają swój wymarzony kącik w przestrzeni domowej, pamiętaj przede wszystkim o swoich potrzebach i upodobaniach. Miejsce, w którym będziesz się relaksować, powinno spełniać Twoje oczekiwania i budzić pozytywne emocje. Zadbaj o detale, które pozwolą Ci się odprężyć. Pomoże Ci w tym stylowy podnóżek, dzięki któremu przybierzesz wygodną pozycję siedząc w fotelu lub na kanapie, a także dodatki w ulubionych kolorach. Kubek na herbatę, podkładki pod szklanki, a także ramki ze zdjęciami bliskich osób: to wszystko drobne dodatki, które pomogą spersonalizować Twój kącik i dopasować go do Twoich potrzeb. Równie ciekawym pomysłem są doniczki z kwiatami czy ozdobna miska na owoce. Ważne, aby wszystkie dodatki były utrzymane w stylu, który lubisz, i wprawiały Cię w dobry nastrój.

Jeżeli obawiasz się, że Twoje mieszkanie jest zbyt małe, aby zmieściło się w nim dedykowane miejsce dla Ciebie, postaraj się podejść do sprawy w sposób kreatywny. Kącik tylko dla Ciebie możesz urządzić w wielu pomieszczeniach, a w ciepłe dni takim miejscem może stać się balkon lub taras. Wystarczy, że zatroszczysz się o wygodne krzesło lub fotel z miękkimi poduszkami, a już zyskasz oazę spokoju i relaksu stworzoną tylko dla Ciebie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze