1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jak zadbać o gości weselnych?

Jak zadbać o gości weselnych?

Podczas wesela kluczową rolę odgrywają goście. Warto zadbać o ich wygodę i komfort. (fot. materiały prasowe)
Przygotowania do ślubu i wesela są czasochłonne i stresujące. Kluczową rolę odgrywa lokalizacja. Pamiętajcie, by wzajemnie się wspierać. Wobec gości odgrywacie rolę gospodarzy. Dlatego zadbajcie o ich wygodę i komfort. Wtedy będą mile wspominać całą uroczystość.

Zaproszenia

Już wręczając zaproszenia, pokażcie gościom, że są dla Was ważni. Możecie do niego dołączyć mapkę z dojazdem do kościoła i domu weselnego. W ten sposób zaoszczędzicie im wielu niepotrzebnych nerwów. Nie zakładajcie od razu, że wszyscy mają nawigację albo znajdą niezbędne informacje w Internecie.

Napiszcie w zaproszeniu, do kiedy goście mogą potwierdzić swoje przybycie. Dzięki temu będziecie wiedzieć, ilu osób możecie się spodziewać. Jeśli organizujecie dojazd autokarem z Kościoła do sali weselnej, koniecznie o tym powiedzcie i napiszcie.

Autokar

Jeśli zdecydowaliście się na autokar, musicie pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Najpierw porozmawiajcie z kierowcą. Upewnijcie się, że wie, jak dojechać na miejsce. Najlepiej dostarczcie mu dokładną mapkę dojazdu. W ten sposób unikniecie nieporozumień.

Pamiętajcie, by zamówić autokar na wcześniejszą godzinę, niż przewidujecie zakończenie życzeń. Wtedy nie musicie się martwić, że będziecie musieli czekać na kierowcę. Przy okazji zastanówcie się, czy goście mają składać życzenia przed kościołem, czy w lokalu. Pod uwagę weźcie liczbę gości i prognozowane warunki pogodowe.

Postaraj się, by świadek, najbliższy przyjaciel lub członek rodziny, znalazł się w autokarze z gośćmi. Poinformujcie też gości, kiedy odbędą się kursy powrotne.

Plan stołów na weselu musi być prosty. Wtedy nie wprowadzicie niepotrzebnego zamieszania. (fot. materiały prasowe)

Plan i opisanie stołów

Pamiętajcie, że plan stołów musi być prosty. Wtedy nie wprowadzicie niepotrzebnego zamieszania. Stoły muszą być ustawione w łatwo dostępnym miejscu. Wąskie przejście będzie utrudniało przechodzenie. Każdy stół powinien być odpowiednio oświetlony.

Jeśli chodzi o oznaczenia stołów, możecie zdecydować się na numery lub nazwy. Powinny być proste i łatwe do zapamiętania. Ustawcie je w dobrze widocznym miejscu. Nie mogą ginąć w dekoracjach. Najlepiej wybierzcie modele dwustronne. Wtedy goście nie będą musieli obchodzić całego stołu, aby znaleźć oznaczenie. Pamiętajcie też o winietkach z nazwiskami gości.

Dlaczego warto pomyśleć o przypinkach i magnesach?

Eleganckie występują w różnych kolorach i wzorach. Możesz wybrać gotowy motyw lub wybrać własny. Wyróżniają się wysoką jakością i atrakcyjną ceną. Dlatego niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Są trwałe i oryginalne. Nowoczesne - wyglądają efektownie. Jeszcze długo po ślubie mogą przywoływać wyjątkowe wspomnienia. Przypinki możesz dołączać od razu do zaproszeń lub wręczać w dniu uroczystości.

Świetną alternatywą są też . Możecie na nich umieścić swoje imiona, datę ślubu. Jeśli chcecie możecie ozdobić je oryginalnymi napisami lub grafikami. Wszystko zależy od Waszej kreatywności. Bez problemu dopasujecie je do motywu wesela. Możecie wybrać gotowy projekt lub wymyślić własny. Zarówno przypinki, jak i magnesy sprawdzą się doskonale jako upominek dla gości weselnych.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze