1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Stylowy glamping w Portugalii – pod rozgwieżdżonym niebem

(Fot. Westwing)
Rêves Étoilés to glamping urządzony przez młodych Berlińczyków - Jessikę Schwarz i jej chłopaka. Para od lat marzyła o prowadzeniu luksusowego kampingu, w zeszłym roku zrealizowała swój cel, a dziś stylem ich wakacyjnej oazy zachwycają się goście z całego świata.

Latem 2020 aktorka Jessika Schwarz i jej chłopak wyemigrowali do Portugalii. W uroczym portugalskim miasteczku Setúbal, położonym około trzy kwadranse drogi od Lizbony, znaleźli glamping, który szukał nowych właścicieli. Decyzję o przejęciu obiektu podjęli błyskawicznie. Bo dlaczego mieliby nie spróbować? W końcu to było ich marzenie. Swój nietypowy hotel nazwali Rêve Étoilés, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „gwiaździste sny”.

Turyści z całego świata w swoich opiniach zamieszczanych na portalach do rezerwacji obiektu, zachwycają się designem glampingu i doceniają pomysł młodych Berlińczyków na zasypianie pod rozgwieżdżonym niebem. W komentarzach nie brakuje też pochwał na temat atmosfery panującej w tym nietypowym hotelu.

Jessica i Louis. (Fot. Westwing)

Jessica i Louis mieszkają teraz ze swoimi gośćmi jak w letnim domku, gotują dla tymczasowych współlokatorów i cieszą się nowym, wspólnym rozdziałem w ich życiu. „Tutaj, mamy zupełnie inne podejście do życia: jedzenie, słońce, plaża, w każdej wolnej chwili…” – mówi Jessica Schwarz.

(Fot. Westwing)

Eden Garden - to motyw jednego z "bąbelków". Inspiracją był piękny ogród z oleandrami i bananowcami. Kurtyny świetlne i jasne kolory, takie jak różowy i żółty, dopełniają ten skrawek raju. (Fot. Westwing)

Po prostu zanurz się

Nowi gospodarze po przejęciu glampingu w krótkim czasie upiększyli trzy bańki, które są pokojami sypialnymi dla gości, oraz teren hotelu. Ekspresowe tempo redekoracji było możliwe dzięki doświdczeniu Jessicy, która wspólnie z siostrą realizowała już projekty hotelowe w swoim rodzinnym mieście Michelstadt. W Rêve Étoilés można zanurzyć się w basenie, posiedzieć i zrelaksować we wspólnym salonie, a w jadalni ekspaci chętnie gotują dla swoich gości.

Heaven Bubble charakteryzuje tapeta z chmurami i niebiesko-biała koncepcja kolorystyczna. Ta bańka oferuje również piękny widok na pobliską lagunę.(Fot. Westwing)

Każdą bańkę charakteryzuje unikalny design - wybrane materiały i detale podkreślają wyjątkowość każdej z nich.(Fot. Westwing)

Tak blisko do nieba

Pierwszym, co przyciąga wzrok są oczywiście trzy „bąbelki” (Heaven, Garden Eden, Birds Nest), które charakteryzują się wyjątkową i niezwykle luksusową koncepcję glampingu. Każdy z nich ma swój własny obszar i motyw przewodni. W każdej z trzech baniek z przezroczystym dachem można patrzeć nocą na rozgwieżdżone niebo leżąc wygodnie w łóżku z baldachimem. Jedną z nich - Heaven Bubble usytuowano na tarasie na dachu, gdzie niebo wydaje się na tyle bliskie, że można niemal dotknąć chmur w ciągu dnia, a gwiazd w nocy.

Podstawą wakacyjnej oazy są nowoczesne meble, naturalne materiały i pełna miłości dekoracja. Zasłony zapewniają każdej bańce prywatność. Od widoku innych odgrodzona jest też prywatna wanna z hydromasażem przed sypialnią.

(Fot. Westwing)

(Fot. Westwing)

(Fot. Westwing)

Oprócz baniek na glampingu znajduje się też prywatne studio, które można wynająć. Imponująca sosna, znajdująca się obok wejścia, była główną inspiracją do aranżacji tego wnętrza, w którym rządzi teraz motyw ptaków. (Fot. Westwing)

Designerski raj – wybory Jessiki Schwarz

Fotel wypoczynkowy Bahia wygląda jak czyste wakacje i jest idealnie ustawiony w strefie basenu. Rozpórki fotela w naturalnych kolorach emanują atmosferą Bali!

(Fot. Westwing)

Poduszka węzeł Twist to absolutnie przyciągający wzrok element dekoracyjny. Idealne uzupełnienie metalicznych poduszek na dyskretnie białym łóżku w bajkowej bańce „Heaven”.

(Fot. Westwing)

Zestaw lampionów Wessel tworzy romantyczną atmosferę przy basenie. W końcu 10 lampionów jest jeszcze bardziej przytulnych niż jeden - i są ustawione na naturalnej drewnianej desce.

(Fot. Westwing)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze