1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jaką zodiakalną mamą jesteś?

Oto cechy charakterystyczne mam spod 12. znaków zodiaku. (Ilustracja: iStock)
Oto cechy charakterystyczne mam spod 12. znaków zodiaku. (Ilustracja: iStock)
Z okazji zbliżającego się Dnia Matki przedstawiamy odcienie macierzyństwa 12. znaków zodiaku. Mamy spod którego znaku zodiaku najczęściej się złoszczą, są najlepszym kompanem zabaw, wymagają lub są pobłażliwe?

Mama spod znaku Barana

Jesteś matką, która kieruje się instynktem, wiesz, co jest dobre dla twojego dziecka i z nikim o tym nie dyskutujesz. Twoja postawa wobec pociechy jest proaktywna. Zawsze chętnie uczysz swoje dziecko nowych rzeczy i nie lękasz się rzucać je na głęboką wodę. Lubisz razem z nim uprawiać sport, bawić się, a także zachęcać do interaktywnych zabaw edukacyjnych oraz wszechstronnego rozwoju. Zarażasz je entuzjazmem, śmiałością, poczuciem humoru. Twoim minusem jest niecierpliwość wobec dziecięcych kaprysów. Dziecko może dość łatwo cię zdenerwować, przez co wpadasz w złość i możesz krzyczeć. Chcesz postawić na swoim także jako rodzicielka i złościsz się, gdy twoje dziecko cię nie słucha i wykazuje za daleko posuniętą niezależność. Jednak gdy za bardzo ulega, też nie jest dobrze, bo chcesz, żeby było śmiałe i przebojowe. Nie można o tobie powiedzieć, że jesteś nadopiekuńczą kwoką. Jesteś dla swojego dziecka inspiracją i nauczycielką życiowej odwagi.

Mama spod znaku Byka

Gratulacje! Jesteś matką tolerancyjną i łagodną. Cierpliwie słuchasz swojego dziecka i dajesz mu poczucie, że jest kochane i zaopiekowane. Nie ma w tobie jednak konsekwencji, żeby uczyć je zdrowej samodyscypliny. Jesteś typem matki, która dziecku folguje i wybacza, a także podsuwa smakołyki. Bardziej krnąbrna latorośl może wejść ci na głowę i przestać cię słuchać. Dużą przyjemność czerpiesz z karmienia dzieci i obsypywania ich prezentami. Dbasz, żeby ładnie wyglądały i miały wszystko, czego tylko potrzebują, a nawet więcej. Dajesz swoim podopiecznym poczucie stabilności i przekonanie, że zawsze mogą na ciebie liczyć, a rodzinny dom to miejsce, w którym zawsze otrzymają pomoc i mnóstwo miłości. Lubisz spędzać ze swoją rodziną czas na świeżym powietrzu, podczas wspólnego biesiadowania i zakupów. Wtedy dzieci mogą cię namówić niemal na każdą zabawkę czy inną zachciankę. Pamiętasz jednak, żeby zabezpieczyć je materialnie na przyszłość.

Mama spod znaku Bliźniąt

Twoje dziecko z pewnością nie narzeka, że z nim nie rozmawiasz. Uwielbiasz to i masz sposoby, żeby dowiedzieć się od niego wszystkiego, co cię interesuje. A interesuje cię wiele. Dziecko zawsze może ci się wygadać i znaleźć w tobie kompana do zabawy. Masz do niego stosunek przyjacielski, jesteś typem młodzieńczej mamy, z którą może się powygłupiać czy liczyć na spontaniczny wypad za miasto. Jednocześnie dbasz o to, żeby dziecko wszechstronnie się rozwijało. Lubisz razem z nim rozwiązywać łamigłówki i zagadki, czytasz mu mnóstwo książek i rozmawiasz o świecie. Jego edukacja jest dla ciebie ważna i się w nią angażujesz. Twoją słabszą stroną jako matki jest czasem powierzchowne podejście do emocji dziecka oraz generowanie w jego życiu sporo chaosu i nieprzewidywalności. Często jesteś bardziej starszą siostrą niż tradycyjną mamą. Częściej przytulaj, niż mów. Twoją niezaprzeczalną zaletą w wychowywaniu dziecka jest elastyczność.

Mama spod znaku Raka

Jesteś kwintesencją macierzyństwa, matką przez wielkie M. W prowadzeniu dziecka przez życie kierujesz się emocjami, intuicją i jego najwyższym dobrem. Tak, to ty jesteś nadopiekuńczą mamą, której trudno jest wypuścić dziecko w świat. Pełna poświęcenia, czekająca z talerzem ciepłej ulubionej zupy, stawiająca potrzeby dziecka ponad swoimi. Uczysz je wrażliwości na świat, pokazujesz piękno przyrody, zaszczepiasz miłość do zwierząt i potrzebujących. Uwielbiasz dziecko rozpieszczać na wszystkie sposoby i czerpiesz radość z gotowania tego, co lubi jeść. Mistrzyni dogadzania. Włączasz się w zajęcia artystyczne lub inne pozalekcyjne, bo chcesz, żeby nauka była dla dzieciaka nie tylko rozwijającym, ale też przyjemnym doświadczeniem. Twoje dziecko może jednak wzrastać pod kloszem, przez co długo nie zderzy się twardą rzeczywistością. Kolejny minus mamy Raka? Poczucie własnej wartości lokujesz w roli opiekunki, która kiedyś się przecież kończy. Możesz też mieć tendencje, by wchodzić w rolę matki męczennicy, bo tak naprawdę boisz się, że dziecko cię opuści. Uważaj, żeby nie grać na jego emocjach.

Mama spod znaku Lwa

Energiczna i żywiołowa, znajdujesz siły i entuzjazm, żeby szaleć z dzieckiem na basenie lub biec za jego rowerkiem, kiedy uczy się jeździć. W macierzyństwo angażujesz się z werwą i na tysiąc procent, nie zapominasz jednak o sobie, bo masz silne i zdrowe ego. Jesteś zabawną, ale wymagająca mamą, bo nie zadowalasz się półśrodkami. Chcesz, żeby twoje dziecko było szczęśliwe, ale było też kimś, odniosło sukces. Twoje ambicje mogą być dla niego zmorą dzieciństwa, ale trzeba przyznać, że umiesz je chwalić i pozytywnie motywować. Twoje dziecko może zawsze liczyć na pomoc i hojność, zarówno emocjonalną, jak i finansową, oraz na to, że staniesz po jego stronie i będziesz walczyć w jego imieniu jak lwica. Uczysz je też zamiłowania do przedmiotów pięknych i dobrej jakości oraz wyczucia trendów. Jeśli twój wychowanek będzie narzekał na pięciogwiazdkowy hotel, wiedz, że to twoja robota. Możesz być pewna, że twoje dziecko będzie wiedziało, jak czerpać radość z życia i nie poddawać się w razie trudności. Nie zamęczaj go jednak dramatyzmem swoich emocji i przemożną potrzebą, żeby miało wszystko, co najmodniejsze. Jeśli nie chce występować w szkolnych przedstawieniach – pozwól mu na to.

Matka spod znaku Panny

Należysz do matek poświęcających się dziecku, wiele w swoim życiu potrafisz dla niego podporządkować. Twoje dziecko jest zawsze schludnie, czysto i estetycznie ubrane i ma sprawdzone lekcje. Dużą wagę przywiązujesz do edukacji swojej latorośli, jesteś niezmordowana w odpytywaniu przed klasówką i bardzo interesujesz się jego ocenami. Jesteś wspaniałą nauczycielką dobrych manier, szacunku do książek oraz planety. Twoi domowi podopieczni jadają zdrowo, nawet ekologicznie. Cukierki są tylko od święta. Mama Panna jest uważna na szczegóły, dlatego niczego nie przeoczysz w zachowaniu dziecka i trudno mu wywieść cię w pole. Owszem, bywasz krytyczna, ale nigdy nie masz złych intencji. Dążysz do tego, żeby zapewnić dziecku bezpieczeństwo materialne i najlepsze warunki do rozwoju. Jesteś rozsądną mamą, może nie wylewną, ale doskonale znasz swoje dziecko i skoczyłabyś za nim w ogień. Uczysz je produktywności, pracowitości i umiłowania prawdy.

Matka spod znaku Wagi

Jesteś mamą delikatną, kobiecą i zadbaną. W życiu cenisz sobie partnerstwo i dla swojego dziecka też taka chcesz być. Zawsze dążysz do harmonii i równowagi, więc pragniesz i z dzieckiem mieć pokojowe relacje. I często ci się to udaje, bo tchniesz spokojem i jesteś nauczycielką umiarkowania. Nie krzyczysz, nie złościsz się, nie wyciągasz konsekwencji. Raczej negocjujesz i mediujesz, a nie stawiasz na swoim. Dziecko czuje się przez ciebie szanowane i poważnie traktowane. Nie wykorzystujesz swojej przewagi jako dorosła. Brak ci jednak bezpośredniości. Twoim minusem bywają: obojętność i zbyt wyważone emocje wobec dziecka. Czasem unikasz trudnych tematów. Kochasz życiową wygodę, a wiadomo, że dzieci stawiają ją pod znakiem zapytania, więc możesz mieć tendencje do dystansowania się od roli matki. Twoja pociecha może jednak liczyć, że nauczysz je poczucia estetyki, savoir vivre’u i tego, jak jeść ostrygi oraz być elegancką kobietą czy dżentelmenem. Dużą wagę przykładasz do tego, żeby dziecko było obyte z tym, co ważne w świecie kultury. Wpajasz dziecku przekonanie, że to, co dobre, musi być piękne, a to, co piękne, musi być dobre.

Mama spod znaku Skorpiona

Mocna psychicznie, zaangażowana, charyzmatyczna. Możesz być pewna, że swoją silną osobowością wywrzesz na dziecku niezatarty wpływ. W jego wychowaniu kierujesz się głęboką intuicją. Twoje dziecko ma małe szanse, że będzie dla ciebie tajemnicą. Jesteś matką kontrolującą, ale oferującą kojącą, prawdziwą bliskość. Pragniesz, żeby twoja pociecha kierowała się w życiu wewnętrzną prawdą. Pomagasz jej poznać siebie i prawa rządzące wszechświatem, nie boisz się odkrywać tabu. Nie słuchasz pedagogów i ciotek, bo sama doskonale wiesz, co jest dla twojego dziecka najlepsze. Nie szczędzisz mu doświadczeń przechodzenia przez trudności, ale zawsze wspierasz w kryzysie. Twoja intensywność może jednak dziecko trochę przytłaczać. Jeśli ma naturę wolnościową, będzie się buntować, abyś mogła nauczyć się odpuszczać kontrolę. Boisz się, że stracisz moc płynącą z posiadania władzy, a macierzyństwo może cię z tym lękiem skutecznie skonfrontować.

Mama spod znaku Strzelca

Wesoła, uśmiechnięta, optymistyczna. Twoje dziecko może liczyć, że nauczysz je, że porażki nie istnieją, bo są tylko trampoliną do sukcesu. Lubisz się bawić i wygłupiać z dzieckiem, od małego zabierasz w dalekie i bliskie podróże. Dbasz, żeby poznawało odległe kultury, języki, ceniło wiedzę wyższą. Poszerzasz dziecku horyzonty i uczysz, że w życiu trzeba być wiernym swoim ideałom, z których najważniejszy nosi imię wolność. Twoje interakcje z dzieckiem są żywiołowe, w waszej relacji zawsze dużo się dzieje. Masz szansę stworzyć z nim więź pełną ciepła. Jesteś z natury tolerancyjna, więc dziecko odczuje od najmłodszych lat twoją akceptację. Będziesz też zawsze je bronić, ale jednocześnie uczyć samodzielności i wzmacniać je, by mogło przezwyciężyć wszelkie problemy, które dostarcza życie. Jesteś dla swojego dziecka nauczycielem, który uwielbia widzieć, jak podnosi się jego świadomość. Jesteś bardzo hojna, to ty kupujesz dziecku wymarzone prezenty, bo sama masz z nich frajdę. Minusem może być fakt, że generujesz dziecku życie zbyt intensywne i zawsze pełne zmian. Ale za to jesteś mistrzynią pocieszania.

Mama spod znaku Koziorożca

Wzorowy rodzic to ty: odpowiedzialny, troskliwy, mądry. Jesteś dla swojego dziecka opoką i gwarantem bezpieczeństwa, które płynie z niewzruszonej stabilizacji. Do życia masz podejście zadaniowe i tak też podchodzisz do macierzyństwa. Starasz się wychować swoje dziecko tak, żeby poradziło sobie w życiu. Chcesz, żeby miało wykształcenie, które zapewni mu utrzymanie na odpowiednim poziomie. Wpajasz mu obowiązkowość i przekonanie, że prestiż jest czymś pożądanym. Nie boisz się być rygorystyczna, bo wiesz, że dyscyplina kiedyś u niego zaprocentuje. Uczysz szacunku do tradycji, rodziny, społecznych zasad. Praca jest dla ciebie ważna i starasz się to dziecku przekazać. Bywasz jednak pracoholiczką, na czym cierpi twoja relacja z nim, ale za to twoje dziecko wie, że pieniądze na drzewach nie rosną. A o to właśnie ci chodzi. Dobro twojego dziecka jest dla ciebie na tyle ważne, że często zamartwiasz się o jego przyszłość. Jesteś wymagającym, perfekcjonistycznym rodzicem, jednocześnie jednak opanowanym i jasno wyrażającym swoje oczekiwania. Twoją siłą napędową jest zbudowanie czegoś o trwałej wartości. Czasem masz tendencje, żeby dzieckiem zarządzać, a tymczasem ono potrzebuje, żeby z nim po prostu być. Doświadczenie macierzyństwa ma szansę otworzyć cię na nieskomplikowane cieszenie się życiem oraz podejmowanie ryzyka.

Mama spod znaku Wodnika

O wychowaniu dziecka myślisz nieszablonowo, nie czytasz poradników, tylko kierujesz się własną wizją. Korzystasz z nadświadomej wiedzy, co masz zrobić, żeby zapewnić mu świetlaną przyszłość. Jesteś mamą nowoczesną, indywidualistyczną i przyjacielską. Przekazujesz mu, że w życiu najważniejsze jest, żeby podążać własną ścieżką i za nic mieć stereotypy. Buntowanie się dziecka wcale nie przyprawia cię o migotanie przedsionków, tylko o dumę. Niczego mu nie narzucasz, a inspirująco zachęcasz, żeby z ciekawością odkrywało świat. Wpajasz mu wiarę w nieograniczone możliwości ludzkiego umysłu oraz uczysz, że najważniejsza w życiu jest niezależność. Sama nie należysz do osób, które mocno się przywiązują, więc dajesz dziecku bardzo dużo swobody. Jesteś bardziej jego przyjaciółką lub życiową przewodniczką, a nie tradycyjną matką. Lubisz z nim eksperymentować, ważne jest dla ciebie, żeby miało szerokie intelektualne horyzonty, ale wcale nie musi mieć celujących ocen. Nie jesteś tym rodzicem, który chodzi na wywiadówki i zamartwia się katarem. Lękasz się intensywności emocji, chcesz być ponad nimi, więc możesz i dla dziecka być odległa uczuciowo. Dziecko może mieć wrażenie, że nie jest dla ciebie całym światem i będzie to prawda.

Mama spod znaku Ryb

Macierzyństwo daje ci tyle radości, ile stresu. Jesteś wrażliwa, utkana z emocji, współodczuwająca. Urodziłaś się po to, żeby dzielić się miłością. Twoje dziecko wygrało na loterii, bo pragniesz otoczyć je swoimi uczuciami jak puchową kołderką. Uwielbiasz je rozpieszczać, sentymentalnie zbierasz pamiątki z jego dzieciństwa. Spacer po parku z dzieckiem jest sam w sobie da ciebie rozkosznym przeżyciem. Kochasz bezwarunkowo i bezinteresownie, dlatego trudno ci narzucić mu jakiekolwiek ograniczenia czy wymagania. Jesteś najbardziej pobłażliwą ze wszystkich mam. Kontrolowanie nie jest twoją mocną stroną, wolisz ufać i wierzyć, że wszystko samo dobrze się ułoży, a jeśli tak się nie dzieje, jesteś rozczarowana. Bywa, że w relacje wchodzisz fuzyjnie, zatracasz się w drugiej osobie, i tak też może być z dzieckiem. Możesz poświecić się mu bezgranicznie, zapominając o sobie, co może skończyć się psychoterapią. Tak bardzo chcesz, żeby twoje dziecko było najszczęśliwsze na świecie, że się tym stresujesz. Jesteś oddana roli mamy, a z drugiej strony bywasz trochę odklejona od rzeczywistości. Nie są dla ciebie ważne: na błysk wysprzątany dom, stałe godziny snu dzieciaka czy wyprasowane ubranka. Wolisz z dzieckiem rysować, chodzić po kałużach, szyć ubranka dla lalek. Twoje dziecko będzie miało fantastyczne wspomnienia. Uważaj tylko, żeby nie wejść w rolę męczennicy, która poświęca się dla dobra dziecka, traci swoje życie i potem wymaga od niego wdzięczności.

Na nasze macierzyństwo duży wpływ ma także znak Księżyca w horoskopie urodzeniowym. Ujawnia bowiem, w jakim domu wzrastaliśmy, i to rzutuje na fakt, jakimi jesteśmy matkami. Pokazuje też potencjał uczuciowy, jakim dysponujemy i w jaki sposób dzielimy się nim z innymi.

Chcesz poznać swój horoskop urodzeniowy oraz tranzyty planet na najbliższe 3 lata? Zapisy na sesje astrologiczne tutaj: https://sesjeastrologia.com/kontakt/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze