1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jeremy Irons zakochany w Portugalii

Jeremy Irons zakochany w Portugalii

materiały prasowe
Aktor Jeremy Irons, który przebywa w Lizbonie w związku ze zdjęciami do filmu "Nocny pociąg do Lizbony", wychwala portugalską kuchnię, „magiczną” muzykę fado oraz piękno tamtejszych krajobrazów

Aktor bierze udział w zdjęciach do filmu "Nocny pociąg do Lizbony", który jest adaptacją książki Pascala Merciera o tym samym tytule. Irons podczas rejsu żaglowcem Creoula zwrócił uwagę na portugalskie wzgórza, małe brukowane uliczki, dobrze zachowane dziedzictwo kulturowe oraz niezwykle jasne światło.

Podczas kręcenia filmu w Portugalii, ekipa miała możliwość uczestniczenia w wieczorze muzyki fado.  - To były absolutnie magiczne i niewiarygodne trzy kwadranse - powiedział Irons.

Aktor przyznał się także do zamiłowania do kuchni portugalskiej: - Ryby, które tutaj jecie są po prostu fantastyczne! Mógłbym tutaj mieszkać tylko z powodu ryb. Zaskoczyła go informacja, że wiele światowej sławy restauracji, włącznie z tymi w Nowym Yorku, sprowadza ryby złowione w Portugalii.

Irons zwrócił również uwagę na piękno plaż wybrzeża Alentejo, gdzie kręcono część zdjęć. Jak sam przyznał, od zawsze interesował go związek Portugalii z morzem - kraju, który ma ponad 2000 kilometrów wybrzeża i kilka najpiękniejszych plaż w Europie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze