1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Jak wytrzymać w biurze w wersji open space

Jak wytrzymać w biurze w wersji open space

123rf.com
123rf.com
Nie możesz skoncentrować się na pracy, bo przy biurku obok koleżanka głośno rozmawia przez telefon, kolega dwa biurka dalej wkurza się na zepsutą drukarkę, za chwilę dochodzi do ciebie zapach jedzenia. Jak wytrzymać w open space?

Oto kilka wskazówek, jak ułatwić sobie życie w biurze pełnym boksów.

 • zaaranżuj swoją przestrzeń. Masz do dyspozycji swoje biurko, tzw. boks - zorganizuj je tak, by stworzyć jak najbardziej intymną przestrzeń. Jeśli masz półki na mini-ściance działowej, postaw na niej kwiaty doniczkowe, ustaw książki. Książkami, zdjęciem w ramce czy stojącym kalendarzem możesz się także od osoby siedzącej obok. Niech twoje biurko przyciąga twoją uwagę i nie pozwala na dekoncentrację.
 • zaopatrz się w słuchawki i kiedy przeszkadza ci hałas - po prostu się z niego wyłącz. Wiele osób używa też stoperów do uszu, ale słuchawki to chyba lepszy pomysł.
 • wszyscy wokół rozmawiają, a ty nerwowo zerkasz na zegarek - nie stresuj się. Postaraj się pozbyć zegarów w zasięgu wzroku, po prostu rób swoje. Naukowcy zbadali, że 48 minut, to maksymalny czas naszej koncentracji, potem mózg domaga się chwili przerwy. Ustaw sobie budzik i staraj się pracować przez 48 minut. A potem odpocznij.
 • wyjdź z pracy punktualnie. W open space wszyscy czekają na tego, kto pierwszy wstanie od biurka, chociaż dawno wybiła godzina końca pracy. Nie pozwól się sterroryzować. Wykonałeś pracę na dziś? To idź do domu.
 • nie pozwól się wyprowadzić z równowagi. Pamiętaj, że denerwują cię odgłosy, jakie twoi współpracownicy wydają, a nie oni sami. Jeśli ktoś spędza pół dnia wisząc na telefonie i oddając się prywatnym rozmowom, powiedz mu, że to ci przeszkadza, ale musisz pogodzić się z myślą, że całego świata nie zmienisz. Za to, jeśli twoja praca na to ci pozwala - możesz pracować zdalnie i może to jest rozwiązanie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze