fbpx

Ekologiczna kolekcja Pumy

Biodegradable PUMA InCycle Basket
puma.com

Puma, producent odzieży i obuwia sportowego przygotowała serię produktów biodegradowalnych. Kolekcja będzie dostępna w sprzedaży w 2013. To kolejna, po projektach Nike i Adidas, proekologiczna inicjatywa marki sportowej.

Biodegradable PUMA T Shirt
puma.com

Marka wypuści na rynek 22 artykuły biodegradowalne: buty, koszulki, kurtki i torby. Po zużyciu będą nadawać się na kompost. Ale uwaga: nie bezpośrednio! Wcześniej trzeba będzie je przetworzyć, ale tym zajmie się już sam producent. Wystarczy oddać zniszczone rzeczy do sklepów.

Zastępca dyrektora Pumy, Franz Koch, tłumaczy, że do produkcji będą użyte specjalne materiały. Podeszwy zostaną wykonane z polimerów i poliestrów nadających się do odzysku, a wierzchnia część z organicznego lnu i bawełny, co pozwala wyeliminować pestycydy i inne sztuczne nawozy.

Puma już kilkakrotnie była doceniona przez ONZ za wysiłki w zakresie ochrony środowiska. Władze marki deklarują, że nadal będą pracować nad jakością procesu produkcji – celem jest zmniejszenie emisji gazu i odpadów, a także zużycia wody.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze