fbpx

Znaleźć pracę przez Facebook

Znaleźć pracę przez Facebook
123rf.com

Na Facebooku działa szwajcarski star-up, Slip – pasywna aplikacja, która pozwalać znaleźć pracę. Projekt reklamowany jest hasłem „Praca marzeń sama cię znajdzie” .

123rf.com

Slip jest specjalną aplikacją na Facebook, więc można korzystać z niego tylko przez ten serwis społecznościowy. Przy rejestracji należy podać adres e-mail, wykształcenie, doświadczenie, oczekiwania zawodowe. System proponuje także zaproszenie innych zaprzyjaźnionych użytkowników do korzystania z aplikacji. To wszystko pozwala stworzyć sieć wymiany informacji ułatwiających znalezienie pracy. Rejestracja kończy się zaproszeniem do spokojnego oczekiwania na najlepsze oferty, które same do nas przyjdą.

Aplikację stworzyło czterech programistów ze Szwajcarii. Pomysłodawcą jest twórca systemu przechowywania danych w chmurze, Wuala, absolwent politechniki w Zurychu, Dominik Grolimund. W tej chwili Slip jest nastawiony na oferty pracy dla programistów i projektantów serwisów i stron internetowych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. W ciągu miesiąca zarejestrowało się w nim ponad milion internautów. Autorzy Slipa chcą przyciągnąć jak najwięcej pracodawców, żeby stworzyć prawdziwy globalny serwis rekrutacyjny. Dla osób fizycznych ma on pozostać darmowy, natomiast przedsiębiorstwa poszukujące pracowników, będą musiały płacić za korzystanie z niego.