1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Sens
  4. >
  5. Od redakcji

Od redakcji

Wakacje od wakacji

</a> fot. Zosia Promińska fot. Zosia Promińska

W czasach, kiedy kolorowa prasa podrzuca przepis na praktycznie każdy element naszego codziennego i tego bardziej odświętnego życia, trudno nie ulec pokusie zostania takim specjalistą. Na przykład „specjalistą od wakacji”. No to się skusiliśmy. W końcu SENS jest kolorowy i też lubi dawać rozmaite rady. Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie podeszli do tego zadania z lekką przekorą.

Podczas gdy inni piszą o tym, jak przygotować ciało do sezonu bikini, my piszemy, jak przygotować swój umysł… do tego, by nie myślał bez przerwy o tym, jak nasze ciało wygląda w bikini. Bohaterka okładki, boska Monica Bellucci, w ogóle o tym nie myśli.

Kiedy biura podróży proponują dalekie i egzotyczne wyjazdy, pełne atrakcji od rana do wieczora, my chcemy Was zachęcić do odwiedzenia pustelni i spędzenia urlopu w klasztorze. Nie uwierzycie, ale oferta odosobnień jest równie szeroka, o ile nie szersza, co oferta all inclusive.

A może by tak zostać w mieście w otoczeniu niezawodnej natury? Wystarczy mały skwerek z fontanną, naprawdę! W pracy też można odpoczywać – tylko, uwaga, bez sensu (ale z SENSem). Z wakacyjnych atrakcji zalecamy dużo snu (nie zaszkodzi też uciąć komara przy biurku) i dużo wody. Jeśli jesteście niepoprawnymi powsinogami, ostatecznie możecie wybrać się na wyjazd z jogą albo festiwal filmowy do małego miasteczka. O tym też piszemy, proszę bardzo.

A już najwięcej piszemy o tym, co robić, żeby nie robić nic. W końcu wakacje to polska wersja łacińskiego słowa vacatio – oswobodzenie, uwolnienie. Warto oswobodzić się z myśli o idealnych wczasach i dobrze wykorzystanych urlopach, podczas których opalamy się, zwiedzamy pół świata, nawiązujemy mnóstwo nowych znajomości, spotykamy miłość i jeszcze robimy remont mieszkania. Jeśli choć jedna rzecz z tej listy się przydarzy, to i tak fantastycznie! A jeśli nie, to zawsze mamy słońce. Pozwólmy sobie na wakacje niemodne, niestandardowe, może nawet dla innych nudne. W końcu to nasze wakacje i tylko nam mają się podobać!

JOANNA OLEKSZYK REDAKTOR NACZELNA

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze