1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Karim Rashid dla BoConcept

Światowej sławy projektant Karim Rashid zaprojektował najnowszą, wiosenną kolekcję mebli i dodatków dla BoConcept o nazwie Ottawa.

Designer, projektując kolekcję, odniósł się do swoich pierwszych doświadczeń podczas studiów w Ottawie. Wtedy kształtowała się jego osobowość i rozwijały zdolności, dzięki którym stał się jednym z najbardziej znanych i utytułowanych projektantów.

Projektowanie było przeznaczeniem Karima Rashida. Od najmłodszych lat fascynował go rysunek. W wieku 7 lat Karim Rashid przeprowadził się do Kanady. Ogromne wrażenie wywarła na nim wystawa EXPO 67. Wtedy zrozumiał, że płaski rysunek można zamienić na trzy wymiary. „Najpierw zainteresowała mnie sama idea tworzenia, potem przyszła fascynacja technologią wytwarzania i chęć wpływania na rzeczywistość.” W 1993 roku Karim Rashid założył własne studio projektowe w Nowym Jorku. W tym samym roku BoConcept otworzył pierwszy salon w Paryżu. Funkcjonalność musi być, zdaniem projektanta, podstawową cechą każdego produktu, jednak równie ważne są emocje. „Przede wszystkim koncentrujemy się na właściwościach przedmiotu, nie możemy jednak zapominać o pozytywnych emocjach, które przedmiot w nas wyzwala i dzięki którym dobrze się czujemy. Nazywam to zmysłowym minimalizmem”. Zaprojektowane przez Karima Rashida krzesło Ottawa z nowej kolekcji BoConcept jest tego najlepszym przykładem. Wysmakowane, ale proste krzesło nawiązujące kształtem do liścia jest nie tylko piękne ale i wygodne. Kolekcja Ottawa znajdzie się we wszystkich salonach BoConcept 15 marca 2012. Więcej na

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze