1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA
 4. >
 5. Zapowiedź płyty "Confessin' The Blues" - klasyki bluesa wybrane przed The Rolling Stones

Zapowiedź płyty "Confessin' The Blues" - klasyki bluesa wybrane przed The Rolling Stones

Confessin’ The Blues to kompilacja najważniejszych dla bluesa utworów i artystów. Rewelacyjne źródło edukacji o tym gatunku muzyki, zarówno dla tych, którzy go nie znają, jak i tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę. Lista utworów została wybrana przez muzyków The Rolling Stones, we współpracy z BMG i Universal. Album ukaże się 9 listopada 2018 roku.

BMG & UNIVERSAL PREZENTUJĄ “CONFESSIN’ THE BLUES”

KOMPILACJA KLASYKÓW BLUESA WYBRANYCH PRZY WSPÓŁPRACY Z  THE ROLLING STONES

WYDAWNICTWO WSPIERA FUNDACJĘ WILLIE DIXON’S BLUES HEAVEN

 fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Jeśli nie znasz bluesa… nie ma sensu sięgać po gitarę i grać rock’n’rolla, ani żadnego innego rodzaju muzyki popularnejKeith Richards

The Rolling Stones to nie tylko najważniejszy zespół świata, ale także wielcy mistrzowie bluesa. Kto więc mógłby być lepszym od Nich kuratorem wydawanej przez BMG i Universal kompilacji muzyki inspirującej muzyków Tego zespołu przez całą karierę?

The Rolling Stones od samego początku swojej kariery wspierali muzykę bluesową, a na ich ostatnim albumie, ‘Blue & Lonesome’ nagrali własne interpretacje klasycznych dla tego gatunku utworów. Wiele z tych kawałków pojawia się w swoich oryginalnych wersjach na Confessin’ The Blues. Mick Jagger był fanem bluesa od wczesnej młodości: “Pierwszym znanym albumem Muddyego Watersa był ‘Muddy Waters at Newport’ i to była pierwsza płyta jaką kupiłem w życiu”.

Jako fani, zespół i BMG zdecydowali, że 10% z wpływów netto pochodzących ze sprzedaży Tego albumu* (minimum £0.65 (2CD) / £1.25 (2LP) / £3.00 (Bookpack) brytyjskich funtów szterlingów), przekazane zostanie fundacji Willie Dixon’s Blues Heaven Foundation (zarejestrowana jako 501 © (3) organizacja non-profit w USA).

Jacqueline Dixon, President/CEO The Blues Foundation, powiedziała: “Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, wdzięczni i wzruszeni tym, że fundacja Willie Dixon’s Blues Heaven została uwzględniona w tak niezwykłym projekcie. Dla nas oznacza to, że fundacja, która wspiera, promuje i opiekuje się bluesem dla przyszłych pokoleń, a której powstanie było marzeniem mojego ojca, została dostrzeżona i jest wspierana przez artystów, którzy osiągnęli tak wielki sukces”.

Confessin’ The Blues zawiera utwory największych z pionierów bluesa, takich jak  Howlin’ Wolf, John Lee Hooker, Elmore James, Muddy Waters, Chuck Berry, Big Bill Broonzy czy Robert Johnson. Wszyscy Ci artyści mieli ogromny wpływ na The Rolling Stones i echo ich twórczości można usłyszeć w brzmieniu gitary Keitha czy w głosie i tekstach Micka.  Jak powiedział Ronnie Wood: “Mick i Keith właśnie tak się zbliżyli do siebie, w pociągu, wracając z uczelni. Zauważyli że mają przy sobie te płyty, no i to było jakoś tak: ‘hej, masz Muddyego Wattersa, musisz być fajnym gościem, załóżmy zespół”.

Kompilacja Confessin’ The Blues będzie dostępna w wydaniach: 2xCD, 2x2 winyl oraz 5x10” winyl z książeczką (naśladujący oryginalne wydania w starym formacie płyt szelakowych, odtwarzanych z prędkością 78 obr./min.). Wszystkie wersje zawierają tekst napisany przez dziennikarza muzycznego, Colina Larkina, a książeczka zawiera wyjmowane ilustrowane karty autorstwa Christopha Muellera. Autorem okładki jest gitarzysta The Rolling Stones - Ronnie Wood, którego obraz, przedstawiający interpretację bluesmana, jest osobistym wkładem muzyka w ten album.

Confessin’ The Blues to prawdziwa muzyczna edukacja od tych, którzy najlepiej znają ten gatunek, od największej żyjącej muzycznej legendy, The Rolling Stones.

Preorder płyty:

 

DISC ONE

 1. Muddy Waters Rollin’ Stone
 2.  Howlin’ Wolf Little Red Rooster
 3. John Lee Hooker Boogie Chillen
 4. Little Walter Hate To See You Go
 5. Chuck Berry Little Queenie
 6. Bo Diddley You Can’t Judge A Book By It’s Cover
 7. Eddie Taylor Ride ‘Em On Down
 8. Slim Harpo I’m A King Bee
 9. Magic Sam All Your Love
 10. Elmore James Dust My Broom
 11. Little Walter Just Your Fool
 12. Muddy Waters I Want To Be Loved
 13. Big Bill Broonzy Key To The Highway
 14. Robert Johnson Love In Vain Blues
 15. Mississippi Fred McDowell You Gotta Move
 16. Jimmy Reed Bright Lights, Big City
 17. Big Maceo Worried Life Blues
 18. Little Johnny Taylor Everybody Knows About My Good Thing (Part 1)
 19. Howlin’ Wolf Commit A Crime
 20. Otis Rush I Can’t Quit You Baby
 21. Jay McShann & Walter Brown Confessin’ The Blues
DISC TWO
 1. Howlin’ Wolf Just Like I Treat You
 2. Little Walter I Got To Go
 3. Chuck Berry Carol
 4. Bo Diddley Mona
 5. Muddy Waters I Just Want To Make Love To You
 6. Elmore James Blues Before Sunrise
 7. Eddie Taylor Bad Boy
 8. Boy Blue Boogie Children
 9. Jimmy Reed Little Rain
 10. Robert Johnson Stop Breakin’ Down Blues
 11. Reverend Robert Wilkins The Prodigal Son
 12. Lightnin’ Slim Hoodoo Blues
 13. Billy Boy Arnold Don’t Stay Out All Night
 14. Bo Diddley Craw Dad
 15. Dale Hawkins Suzie Q
 16. Amos Milburn Down The Road Apiece
 17. Howlin’ Wolf Little Baby
 18. Little Walter Blue And Lonesome
 19. B.B. King Rock Me Baby
 20. Buddy Guy Damn Right I’ve Got The Blues
 21. Muddy Waters Mannish Boy
*Darowizna na cel charytatywny jest obliczana na podstawie przychodów netto równych przychodom, pochodzących z wpływów BMG ze sprzedaży tego wydawnictwa, po odjęciu zwrotów i VAT’u (lub podobnych do niego podatków pobieranych przy sprzedaży).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze