1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA

Trasa koncertowa Młodej Polskiej Filharmonii

Zobacz galerię 6 Zdjęć
Już w październiku młodzieżowa orkiestra Młoda Polska Filharmonia rusza w ogólnopolską trasę koncertową! 39 młodych muzyków z całej Polski zagra w 6 miastach.

Trasę koncertową poprzedzą warsztaty przygotowane przez organizatorów projektu - Grupę Zwierciadło i Fundację Pro Bono PL. Młodzież będzie się kształcić pod okiem najlepszych artystów o światowej renomie. Warsztaty poprowadzą oraz gościnnie wystąpią z MPF: oboista Dudu Carmel z Israel Philharmonic, kontrabasista Edicson Ruiz z Berliner Philharmoniker i skrzypek Dimitry Vasiliev z Moscow Soloists. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest Adam Klocek – dyrektor Filharmonii Kaliskiej.

Trasa odbędzie się w następujących miastach:
 • 1.10. – Bydgoszcz / godz. 19.00  “49. Bydgoski Festiwal Muzyczny” Filharmonia Pomorska
 • 2.10. – Puławy/ godz. 19.00 Festiwal “Wszystkie Strony Świata” Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
 • 3.10. – Kraków/ godz. 19.30 Filharmonia im. Karola Szymanowskiego
 • 4.10. – Wrocław/ godz. 19.00 Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego
 • 5.10. – Poznań/godz. 19.00 Teatr Polski
 • 6.10. – Warszawa/ godz. 19.30 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Trasę koncertową objął Patronatem Honorowym Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Młoda Polska Filharmonia otrzymała  także bardzo silne wsparcie ze strony polskiego rynku muzycznego

Jako pierwszy poparł tę niezwykłą inicjatywę światowej sławy kompozytor Zbigniew Preisner, komponując utwór specjalnie  na potrzeby trasy koncertowej MPF. W promocję projektu zaangażowali się także znakomici reprezentanci polskiego rynku muzycznego: mezzosopranistka Alicja Węgorzewska – Whiskerd, jazzman Robert Kubiszyn, zespół Me, Myself And I, piosenkarki Aga Zaryan i Magda Navarrete oraz muzykolog Marita Albán Juárez.

Szczegółowe informacje:

Zapraszamy też do wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym można wygrać zaproszenia na koncert 6 października w Warszawie. https://zwierciadlo.pl/spolecznosc/konkursy/konkurs-muzyczny-mloda-polska-filharmonia-%E2%80%93-odslona-druga

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze