1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Posiłek dla Seniora – wyjątkowa inicjatywa czasie pandemii koronawirusa

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
Od kilku tygodni pomagają seniorom, nie tylko poprzez przekazanie posiłków, ale także, a może i przede wszystkim, pokazując im, że nie są sami i mogą liczyć na innych. Akcja "Posiłek dla Seniora" to inicjatywa zainicjowana przez właścicieli Grupy Warszawa, którzy w tym ciężkim dla wszystkich czasie, postanowili pomóc tym najbardziej potrzebującym i pozostawionym samym sobie w czasie pandemii.

"Ponad 22% ludności Warszawy to osoby wieku 60+. Jest to grupa najbardziej zagrożona na skutki panującego obecnie wirusa. W trosce o zdrowie i życie większość osób starszych musiała pozostać w swoich domach, a część z nich straciła możliwość pomocy z zewnątrz!  Celem akcji #PosiłekDlaSeniora jest pomoc poprzez zapewnienie pełnowartościowej całodziennej diety dla osób starszych– 4 zbilansowanych posiłków składających się ze śniadania, zupy, obiadu oraz  podwieczorku" - piszą organizatorzy akcji na stronie, na której znajduje się zrzutka. Każda osoba, która zechce pomóc, może wpłacić pieniądze, które przeznaczone zostaną na przygotowanie posiłków dla seniorów, którzy często nie posiadają nikogo bliskiego, kto mógłby pomóc im w tym trudnym czasie.

Oprócz dostarczenia posiłków, wolontariusze, którzy przynoszą jedzenie i zostawiają je pod drzwiami Seniorów, poskreślają, że jest to dla nich również okazja do tego, by choć na odległość zobaczyć kogoś, dla kogo nie są niewidzialni i z kim mogą wymienić uśmiech bądź kilka słów. Jak relacjonują wolontariusze, do których przyłączyło się już wiele znanych osób - w tym m.in. aktorka Aleksandra Domańska, Anna Skura czy Maja Bohosiewicz, starsze osoby, gdy tylko widzą pomagających, którzy dostarczają im jedzenie, często płaczą ze wzruszenia, dziękują i podkreślają, że jest to dla nich często jedyna okazja, by z kimkolwiek porozmawiać.

Ze względu na sytuację i konieczność pozostania w domach, Seniorzy czują się osamotnieni, niektórzy nie mają jak zrobić zakupów i gdyby nie pomoc innych, nie mieliby szansy na ciepły posiłek. Stworzona akcja "Posiłek dla Seniora" to jednak nie tylko pomoc starszym i potrzebującym, ale także lokalnym restauracjom, które w obliczu koronawirusa znalazły się w ciężkiej sytuacji. Biorąc udział w akcji pomagamy więc dwutorowo - osobom starszym oraz pracownikom gastronomii.

"- Recepta na długą miłość? Trzeba się kochać – mówi pan Jerzy, rocznik 1930, tonem głosu podkreślając oczywistość swojej odpowiedzi. - I wzajemnie sobie ufać – dodaje pani Helena. - To jest najważniejsze. Mieliśmy różne sytuacje, ale myśmy nigdy się nie dali. Przetrwaliśmy wszystko i cały czas trzymamy się razem" - czytamy na stronie Grupy Warszawa, która udostępniła jedną z rozmów, jaką wolontariusze przeprowadzili z  małżeństwem, które przeżyło ze sobą 65 lat, dziękując tym samym za wsparcie.

Zbiórka na akcję "Posiłek dla Seniora" dostępna jest pod tym linkiem ->

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze