1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. Kalkulator ubezpieczeń i inne narzędzia – jak mogą ci pomóc?

Kalkulator ubezpieczeń i inne narzędzia – jak mogą ci pomóc?

Fot. materiał partnera
Czy wiesz, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne? Skorzystaj z praktycznych narzędzi, takich jak kalkulator ubezpieczeń.

Ubezpieczenie podróżne – niezbędne na każdy wyjazd

Krajobraz w czasie pandemii znacząco różni się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. I choć o wiele trudniej teraz podróżować, to za jakiś czas znów beztrosko będziemy mogli wyjechać na wymarzony urlop czy spędzić weekend poza domem. Nieważne, gdzie chcesz jechać, na jak długo i co planujesz robić na miejscu – taki wypad zawsze jest przygodą i ogromną przyjemnością, której wprost nie możemy się doczekać.

Oczywiście do każdej podróży trzeba się odpowiednio przygotować. Musisz zaplanować, gdzie pojedziesz, jak się tam dostaniesz, co możesz robić na miejscu, a to przecież nie wszystko – zasadniczo przygotowań do wyjazdu jest całkiem sporo, szczególnie jeśli jesteś osobą skrupulatną i dokładną.

Niestety wiele osób na etapie przygotowań pomija zakup ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego? Ciężko powiedzieć. Może uważają, że przecież każdemu może przydarzyć się coś złego, tylko nie im? Nieważne, jaki jest powód tego zaniechania, zawsze jest ono jednak błędem. Podczas wyjazdu, a szczególnie wyjazdu zagranicznego, ubezpieczenie turystyczne jest zawsze niezbędne.

Aby wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne, dobrze skorzystać z praktycznych i użytecznych narzędzi, które pomogą ci podjąć najlepszą decyzję. Jednym z takich serwisów jest kalkulator ubezpieczeń, a przykładów jest znacznie więcej.

Co może ci pomóc znaleźć i wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne, w pierwszej kolejności rozejrzyj się w sieci. Rozwiązanie to polecane jest nie tylko w czasie pandemii, a gdyby tego było mało, w większości przypadków wszystkie formalności możesz załatwić bez wychodzenia z domu.

Przeglądając dostępne ubezpieczenia, bardzo pomocny okaże się kalkulator ubezpieczeń. Jak działa? Otóż w ramach tego serwisu trzeba wpisać jedynie kilka podstawowych informacji dotyczących planowanego wyjazdu, tj. miejsce pobytu, termin podróży czy liczba uczestników. Po zaledwie jednym kliknięciu otrzymasz przybliżoną cenę ubezpieczenia. Możesz wybrać kilka wariantów ubezpieczenia, aby w jak najlepiej dopasować oferowane parametry do swoich potrzeb. Nie ulega wątpliwości, że kalkulator ubezpieczeń jest łatwy w obsłudze i nadzwyczaj przydatny podczas poszukiwań ubezpieczenia.

Jeśli szukasz dobrego ubezpieczenia na wyjazd, skorzystaj też z innych pomocy. Użytecznymi narzędziami są chociażby różnego typu wyszukiwarki i porównywarki. Oba rozwiązania pozwalają ci na sprawdzenie dostępnych ofert polis turystycznych, ich sortowanie, a także porównywanie pod kątem danych elementów. Dzięki temu o wiele łatwiej sprawdzisz, która z propozycji jest najkorzystniejsza i którą z nich lepiej wybrać.

Cena zakupu ubezpieczenia turystycznego może być znacząco różna zależnie od tego, jaki pakiet wybierzesz lub na które biuro się zdecydujesz. Zazwyczaj koszt zakupu jest uzależniony od takich czynników jak okres obowiązywania, miejsce wyjazdu oraz zakres polisy. Podstawowa polisa podróżna powinna natomiast zawierać:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie assistance,
  • ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków.
Jeśli masz taką potrzebę, ubezpieczenie możesz rozszerzyć o kolejne warianty polisy, dzięki czemu zapewnisz sobie i bliskim lepszą ochronę. Przykładem dodatkowych polis jest np. ubezpieczenie od uprawiania sportów ekstremalnych czy ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu. Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się ze wszystkimi ofertami i wybierz tę, która w największej mierze odpowiada na twoje potrzeby.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze