1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA
 4. >
 5. Jak prawidłowo malować rzęsy? Poznaj triki makijażystów!

Jak prawidłowo malować rzęsy? Poznaj triki makijażystów!

(Fot. materiał partnera)
(Fot. materiał partnera)
Długie, gęste i podkręcone – właśnie tak powinny prezentować się profesjonalnie pomalowane rzęsy. Jeśli zależy ci na takim efekcie, musisz zarówno postawić na dobrą maskarę, jak i poznać patenty wykorzystywane przez makijażystów. Oto kilka cennych wskazówek, dzięki którym prawidłowo pomalujesz rzęsy i będziesz hipnotyzowała swoim spojrzeniem!

Po pierwsze – przygotuj rzęsy i samą szczoteczkę

Aby dokładnie rozprowadzić tusz od nasady aż po ich końce, powinnaś odtłuścić rzęsy. Wystarczy, że umyjesz twarz żelem, a następnie przetrzesz powieki tonikiem. Szczoteczka również musi być w odpowiednim stanie – nie może znajdować się na niej zbyt wiele tuszu. By pozbyć się jego nadmiaru, przetrzyj po prostu szczoteczkę zwykłą chusteczką higieniczną.

Po drugie – maluj rzęsy profesjonalną techniką

Makijażyści mają określoną technikę zarówno trzymania szczoteczki, jak i nakładania tuszu. Jeżeli zamierzasz wykonać zawodowy make-up, to:

 • zawsze zaczynaj malowanie rzęs od samej nasady i kieruj się ku górze. Pamiętaj o tym, aby delikatnie poruszać szczoteczką na boki, co sprawi, że rzęsy będą dokładnie rozdzielone,
 • maluj rzęsy dwa razy – pierwsza warstwa tuszu powinna być jak najcieńsza,
 • podczas malowania dolnych rzęs trzymaj szczoteczkę pionowo,
 • nie zapomnij, aby nałożyć odrobinę maskary na górną część rzęs – od strony powieki.

Po trzecie – korzystaj z ciekawych technik

Makijażyści często wykorzystują specjalne metody, aby podkreślić spojrzenie. Są to łatwe techniki, które szybko i bez problemu opanujesz. Najpopularniejsze z nich to:

 • miniking – jest to sposób na to, aby optycznie zagęścić i pogrubić rzęsy. W tym celu wystarczy pomalować je na całej długości czarnym tuszem, a ich końcówki musnąć maskarą w brązowym odcieniu. Następnie należy nałożyć jeszcze jedną, czarną warstwę. Ten trik jest często stosowany przez makijażystów przygotowujących modelki do sesji zdjęciowych;
 • tightlining – technika ta pozwala osiągnąć taki sam efekt jak miniking. Jeśli chcesz wykorzystać ją podczas robienia make-upu, sięgnij po kredkę do oczu, narysuj kreskę na górnej powiece, a dopiero potem nałóż maskarę;
 • użycie transparentnego pudru – jeśli chcesz, aby twoje rzęsy przypominały wachlarz, to po pomalowaniu ich pierwszą warstwą tuszu, delikatnie oprósz je pudrem transparentnym. Następnie rozczesze szczoteczką i ponownie pomaluj maskarą.

Po czwarte – używaj dobrych kosmetyków i praktycznych gadżetów

Wśród specjalistów od makijażu popularnością cieszą się dwufazowe . Mają one dwie szczoteczki – jedna z nich służy do nakładania bazy o właściwościach wydłużających rzęsy, a druga jest przeznaczona do rozprowadzania tuszu. Sięgając po kosmetyk tego typu, zapewnisz sobie oszałamiający efekt – włoski staną się dłuższe, optycznie pogrubione, a twoje spojrzenie będzie bardziej wyraziste.

Zacznij również wykorzystywać zalotkę! Jeśli zależy ci na tym, aby rzęsy były maksymalnie podkręcone, delikatnie podgrzej ją przed użyciem – np. ciepłym strumieniem powietrza z suszarki.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze