1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Zabieg HIFU UTIMS – lifting i modelowanie ciała bez skalpela

Fot. materiał partnera
Zabiegi HIFU, wykorzystujące zogniskowaną energię ultradźwiękową, podbijają serca pacjentów klinik medycyny estetycznej na całym świecie. Innowacyjność tej technologii polega na niewielkiej inwazyjności i ogromnej efektywności. Skoncentrowane ultradźwięki można zastosować zarówno na twarz, jak i na ciało. W naszym artykule skupimy się na wykorzystaniu technologii HIFU w modelowaniu sylwetki.

Czym charakteryzuje się zabieg HIFU UTIMS?

UTIMS to zabieg medycyny estetycznej, który opiera się na nowoczesnej technologii HIFU (skrót od ang. Hight Intensive Focused Ultrasounds), czyli zogniskowanych ultradźwięków. Mają one zdolność docierania daleko w głąb tkanek, bez uszkadzania powierzchni skóry. Wywołują mikrourazy tam, gdzie występuje źródło problemu. Na przykład, aby wyszczuplić ciało lub zredukować cellulit, powodują zmiany w podskórnej tkance tłuszczowej. Jednocześnie działanie ultradźwięków jest bodźcem dla skóry do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Zatem efektem zabiegu HIFU na brzuch będzie nie tylko węższa talia, ale też lepiej ujędrniona i napięta skóra na brzuchu.

Zabieg HIFU – na czym polega?

Zabieg HIFU UTIMS rozpoczyna się od konsultacji wstępnej, podczas której specjalista przeprowadzający zabieg, musi przeprowadzić wywiad z pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań. Zastosowanie skoncentrowanych ultradźwięków niewskazane jest m.in. w przypadku ciąży, choroby nowotworowej, aktywnej infekcji skórnej.

Jeśli nie ma przeciwwskazań, kosmetolog może przystąpić do zabiegu. Najpierw jednak musi dobrać odpowiednie parametry zabiegu do miejsca, w którym będzie on wykonywany. Największa głębokość działania, którą można zastosować to aż 18 mm. Dzięki temu można usunąć najbardziej oporną tkankę tłuszczową, np. z okolicy brzucha. Zabieg HIFU polega na wielokrotnym przyłożeniu głowicy urządzenia do wybranej partii ciała. W tym czasie do tkanki podskórnej wysyłane są ultradźwięki, które podgrzewają ją do temperatury powyżej 65°C. Dzięki zaawansowanej technologii naskórek zostaje nienaruszony, a odczucia bólowe są minimalne i nie trzeba nawet stosować znieczulenia.

Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta przez 2–3 dni. Uczucie mrowienia może utrzymywać się w obszarze poddawanym zabiegowi do kilku tygodni, ale nie jest to w żaden sposób uciążliwe dla pacjenta. HIFU UTIMS jest procedurą nieinwazyjną i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Od razu po wyjściu z gabinetu zabiegowego można wrócić do codziennej aktywności.

HIFU – ile zabiegów potrzeba, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty?

Jak podkreślają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki zabieg HIFU jest terapią jednorazową, niewymagającą ciągłych powtórzeń. Zmiany w skórze i tkance podskórnej spowodowane przez skoncentrowane ultradźwięki są trwałe, dlatego procedurę wykonuje się z reguły nie częściej niż raz w roku. Jednak w razie potrzeby, gdy efekty zabiegu nie są dla pacjenta w pełni satysfakcjonujące, można czynność powtórzyć już po sześciu miesiącach.

Zabieg HIFU – przed i po

Efekty HIFU to wyraźne wyszczuplenie danej partii ciała oraz istotna poprawa gęstości i napięcia skóry w tym miejscu. Zatem jeśli mamy problem z nadmierną tkanką tłuszczową na brzuchu, to dzięki skoncentrowanym ultradźwiękom zmniejszymy obwód talii i od razu pozbędziemy się zwiotczałej skóry, która często pojawia się po szybkim odchudzaniu.

Warto wiedzieć, że optymalne efekty po zabiegu HIFU widoczne są dopiero po około 3–6 miesiącach. Dzieje się tak dlatego, że jest to procedura, której terapeutyczne działanie polega na stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych. Organizm potrzebuje czasu, żeby je skutecznie przeprowadzić.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów HIFU, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie na Ursynowie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze