1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Truskawkowy Superksiężyc: Strzelec ujawni ukryte prawdy

Pełnia Księżyca we wtorek 14 czerwca to może być dobry czas, żeby pomyśleć, gdzie chcielibyśmy spędzić wymarzone wakacje. (Fot. iStock)
Pełnia Księżyca we wtorek 14 czerwca to może być dobry czas, żeby pomyśleć, gdzie chcielibyśmy spędzić wymarzone wakacje. (Fot. iStock)
Ta wyjątkowa pełnia wydarzy się we wtorek 14 czerwca o godzinie 13.51. Przyniesie dyskusje, ważne wglądy i trochę zamieszania. Prognoza dla wszystkich znaków zodiaku.

Dlaczego Truskawkowy Superksiężyc?

To będzie drugi Superksiężyc 2022 roku, a czekają nas jeszcze dwa. Jeśli niebo będzie ciemne i niezachmurzone, Księżyc będzie się nam wydawał wyjątkowo duży i jasny, niewykluczone że w różowej poświacie. Superksiężycem nazywamy Księżyc w pełni, który znajduje się w odległości co najmniej 90 proc. do perygeum (czyli punktu, w którym Księżyc jest najbliżej Ziemi). Czerwcowy Księżyc dzieli od Ziemi 357.658 kilometrów. Nazywa się go truskawkowym dlatego, że właśnie w czerwcu możemy się cieszyć najsłodszym smakiem truskawek. Jest to albo ostatnia pełnia wiosny, albo pierwsza lata. Czasem nazywa się ją też miodową, ponieważ w czerwcu zawiera się wiele ślubów, po których następuje miodowy miesiąc.

Tegoroczna pełnia jest pierwszą w Strzelcu od 2019 roku, która nie jest również zaćmieniem. I dobrze, bo bez tej intensywnej energii, będzie bardziej optymistycznie. Strzelec, znak jowiszowy, przynosi nadzieję na lepszą przyszłość. Czeka nas dość wesoła rozgadana pełnia, ale i przynosząca chaos.

Najważniejsze aspekty pełni Księżyca

Pełnia na osi Strzelec – Bliźnięta

Księżyc podczas pełni będzie w Strzelcu a opozycyjne do niego Słońce w znaku Bliźniąt. Oś ta dotyczy rozpowszechniania informacji, nauki, reklamowania się, tematów związanych z podróżami oraz studiami. Mogą zostać ujawnione ważne prawdy, możemy nawiązać znaczące rozmowy. Celem jest zmiana perspektywy na szerszą oraz intelektualne wglądy a nawet „mini oświecenia”. Możemy też wreszcie dobitnie poczuć, jakie „prawdy” nas ograniczają i nie pozwalają doświadczać różnorodności życia. Zadajmy sobie pytanie, w co niepotrzebnie wierzymy i jaki światopogląd czy filozofia życia są już nieaktualne. Bliźnięta i Strzelec to znaki jakości zmiennej, które ułatwiają nam naukę rzeczy nowych, które konieczne są nam do rozwoju. Archetypy te niosą też w sobie wielowątkowość, wszechstronność, dynamizm – dlatego trudno nam będzie usiedzieć w jednym miejscu lub skoncentrować na zadaniu wymagającym uważności i cierpliwości. Będziemy chcieli rozmawiać, dyskutować i będą pociągać nas tematy odległe od naszej codzienności. To może być dobry czas, żeby pomyśleć, gdzie chcielibyśmy spędzić wymarzone wakacje.

Neptun w kwadraturze do Księżyca i Słońca

Podczas truskawkowej pełni warto uważać na wpływy Neptuna, który do osi pełni utworzy kwadraturę, czyli nieharmonijny aspekt. Planeta iluzji może wprowadzić zamieszanie wokół omawianych spraw. Uważajmy zatem na szczegóły, nie idealizujmy ludzi ani zjawisk, i starajmy się przeniknąć prawdziwe intencje naszych rozmówców. To nie jest dobry czas na popisywanie umów czy podejmowanie dalekosiężnych decyzji, raczej na rozeznanie się w nowych faktach, które ujrzą światło dzienne. Nie fantazjujmy tylko, bo po pełni możemy się rozczarować. Nie wszystko jeszcze zostanie ujawnione. Energię Neptuna dobrze jest wykorzystać do medytacji, słuchania głosu intuicji, twórczych działań.

Saturn w trygonie z Księżycem i Słońcem

Słońce i Księżyc podczas truskawkowej pełni stworzą również harmonijne połączenie – z Saturnem, planetą odpowiedzialności i dyscypliny. To dobrze, bo aspekt ten stanowić będzie antidotum na niebezpieczeństwo neptunicznych odlotów. Trygon ten przypomni, że czekają na nas obowiązki i sprawy, których nie lubimy, ale musimy się nimi zająć. Jednak gdy wywiążemy się z tych zadań, poczujemy przyjemną satysfakcję, że panujemy nad rzeczywistością. I wtedy możemy oddać się ważkim dyskusjom a potem rozwojowym relaksem.

Mars w koniunkcji z Chironem

W dniu pełni Mars, planeta wojny i motywacji, spotyka się z planetoidą Chironem, który wskazuje jaka psychiczna rana, z którą przyszliśmy na świat, ma zostać uzdrowiona. Połączenie jej z Marsem może namawiać do zerwania niejednego plastra. Być może w ciągu dwóch najbliższych tygodni, które dzielą nas do nowiu, znajdziemy w sobie odwagę, by zrobić znaczący krok w stronę przekroczenia jakiegoś progu. Jednocześnie pamiętajmy, że Chiron uczy przede wszystkim akceptacji danego stanu rzeczy. Dopiero zgoda na to, co jest, warunkuje zmianę w przyszłości.

Czego twój znak może oczekiwać od truskawkowej pełni?

Baran: pełnia podkręci twój intelekt, możesz wpaść na pomysł kursów czy szkoleń, w których chcesz wziąć udział albo powstanie w twojej głowie plan na fascynujący wyjazd na koniec świata lub trochę bliżej.

Byk: skoncentrujesz się na swoich finansach, wyjdzie jakaś prawda o twoim budżecie, może temat inwestycji, zobowiązań, wspólnej własności. Może coś sobie uświadomisz a na pewno zapragniesz w tej sferze przejrzystości i porządku. Powiesz, co na ten temat myślisz i co masz zamiar zrobić.

Bliźnięta:
zapragniesz wymienić się ważnymi spostrzeżeniami ze swoim partnerem życiowym lub biznesowym. Położysz kres niedomówieniom i nieszczerości, a przynajmniej będziesz próbować. Może pomyślisz o nowej umowie? Rozważ wszystkie plusy i minusy, nie ulegaj emocjom.

Rak: twoje zdrowie czy ogólnie kondycja fizyczna znajdą się teraz w centrum uwagi. Uświadomisz sobie jasno, jakie zmiany są ci potrzebne, żeby prowadzić optymalny styl życia. Uważaj też, żeby za wiele nie powiedzieć w swoim środowisku pracy. Mów, co ci leży na sercu, a nie na wątrobie, bo się pokłócisz.

Lew: jeśli pracujesz nad kreatywnym projektem, możesz wejść w znaczący etap rywalizacji. Jednocześnie uświadomisz sobie, jak ważne jest, żeby w życiu celebrować przyjemności i bawić się. W tym akurat jesteś specjalistą, więc czeka cię wesoły czas. Jeśli masz dzieci, poświęć im uwagę.Panna: jeśli szykujesz się do przeprowadzki, remontu, chcesz zainwestować w nieruchomość lub szukasz lokatorów, sprawy posuną się do przodu. Może dojść do ważnej rozmowy o wartości jakiegoś mieszkania albo ogólnie o sprawach rodzinnych związanych z nieruchomościami. Trzymaj emocje na wodzy, nie stawiaj jeszcze kropki nad i.

Waga: twoja dyplomatyczna natura okaże się zaletą podczas tej pełni, ponieważ dotrze do ciebie mnóstwo informacji, które mogą być sprzeczne i zaskakujące. Spokojnie się z nimi zapoznaj i nie wyciągaj pochopnych wniosków. Może nabierzesz ochoty ma krótki wypad za miasto lub spotkanie z rodzeństwem, żeby nabrać dystansu.

Skorpion: zaczniesz myśleć, co by tu zrobić, żeby więcej zarobić a może nawet pojawią się nowe możliwości zawodowe. Rozważ je, jeszcze nie przywiązując się do nich. Rozmawiaj, pytaj, zbieraj dane, komunikuj swoje oczekiwania. Pomedytuj nad swoim poczuciem bezpieczeństwa materialnego, ale też znajdź chwilę za zmysłowe przyjemności.

Strzelec: skończ z przeszłymi wersjami siebie, napisz list od swojego przyszłego ja. Jeżeli udało ci się niedawno osiągnąć jakieś ważne cele, doceń się za to i celebruj sukces. Pomyśl ,jakie są twoje aktualne wartości i dokąd chcesz dotrzeć za rok czy pięć lat. Napisz to w czasie teraźniejszym, tak jakby już się zamanifestowało.

Koziorożec: masz tendencję do koncentrowania się na tym, co praktyczne, ale truskawkowa pełnia będzie cię namawiać, żebyś trochę oderwał się od rzeczywistości. Sięgnij po praktyki duchowe, które koją twoje emocjonalne rany a przynajmniej wspierają twoje dobre samopoczucie. Zastanów się, z czym masz skończyć, bo nowy początek jest tuż za rogiem.Wodnik: twoja wizja przyszłości może w końcu się spełnić. Czerwcowa pełnia to magiczny czas, aby postawić na ryzykowne działania prowadzące do rozwoju. Zawiruje w gronie przyjaciół, dojdzie do interakcji, która może sprawić, że otworzysz oczy na ludzi, z którymi spędzasz czas i zaczniesz się zastanawiać, czy naprawdę podzielasz podobne wartości.

Ryby: jeśli właśnie osiągasz jakiś długoterminowy cel w pracy, sukces i uznanie są w drodze. Inni zauważą twoją ciężką pracę, wyjdź wreszcie z kąta i przestań pracować na innych. Możesz z powodzeniem ubiegać się o awans lub zacząć starać się o nową pracę. Zbadaj, jak się ma twoje poczucie własnej wartości i jeśli trzeba, wyślij wewnętrznego krytyka na dalekie wakacje.

Chcesz poznać swój horoskop urodzeniowy oraz tranzyty planet na najbliższe 3 lata? Zapisy na sesję astrologiczną:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze