1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Z kim i o co kłócą się poszczególne znaki zodiaku?

Jak w konflikt wejdą Skorpion i Byk, żadne nie potrafi odpuścić. A jak jest z innymi znakami zodiaku? (Ilustracja: iStock)
Jak w konflikt wejdą Skorpion i Byk, żadne nie potrafi odpuścić. A jak jest z innymi znakami zodiaku? (Ilustracja: iStock)
Pisaliśmy już o tym, jak kłócą się poszczególne znaki zodiaku, teraz przyszła pora na to, o co i z kim dokładnie się kłócą. Rak z Lwem, choć tak różni, grają sobie na emocjach, wyprowadzając się wzajemnie z równowagi. Na Pannie podczas sporów nie robi wrażenia wygadanie Bliźniąt, które tym zirytowane stają się jeszcze bardziej kłótliwe. Jak w konflikt wejdą równie uparci Skorpion i Byk, żadne nie potrafi odpuścić i przepychają się do upadłego. A jak jest z innymi znakami zodiaku?

Baran

Baran uwielbia konkurować, a pójście na kompromis jest dla niego obce. Ma „krótki lont” i jeśli zostanie wytrącony z równowagi (a o to nietrudno), nie dba, czy jego argumenty podczas awanturowania się są merytoryczne i zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami współżycia społecznego – Baran prze do wygranej. To może się sprawdzać na ringu bokserskim, ale nie w przyjaźni, relacjach biznesowych czy w miłości. Jeśli Baran ucieka się do obelg, niesprawiedliwych osądów i zbyt mocnych ciosów – działa to destruktywnie na wszelkie relacje. Pewne słowa trudno wybaczyć, a tym bardziej zapomnieć.

Z kim kłóci się Baran? Z równie zapalczywymi jak on znakami ognia – przede wszystkim Strzelcem, który zanim się dobrze zastanowi, mówi szczerze do bólu, co myśli, ale także z Lwem, którego łatwo urazić grubiańskim zachowaniem. Po Strzelcu ataki Barana spływają jak woda po kaczce, ale Lew odbiera je osobiście i awantura robi się chwilami niebezpieczna. Do białej gorączki Baran doprowadza też zwykle miłego, ale i upartego Byka, który – kiedy miarka się przebierze – potrafi być niepokonany i naprawdę nieprzyjemny podczas awantur.

Byk

Upór Byka jest wręcz legendarny i ta jego cecha podczas konfliktów powoduje efekt przeciwny do zamierzonego – oddala go od porozumienia. Byk ma dużo ogłady towarzyskiej i wiele relacyjnych talentów, ale jeśli nosi w sobie jakąś ważną dla siebie opinię, trzyma się jej kurczowo i broni niczym niepodległości. Zaciekle nie chce zmienić zdania i to w końcu doprowadza do jego zamknięcia się w sobie i odmowy rozwiązania problemu, który doprowadził do starcia. Według sztuki konstruktywnej komunikacji nie jest to dobra taktyka. Tego rodzaju blokowanie często jest odbierane jako bardziej raniące niż otwarta krytyka, postawa obronna, a nawet jawna pogarda. Adwersarze Byka często czują się kompletnie ignorowani.

Z kim kłóci się Byk? Z Baranem, który – kiedy forsuje swoje – jest równie nieprzejednany. Pierwszy krzyczy, drugi ma zawzięty wyraz twarzy, ale żaden nie ustąpi. Byk wchodzi w wojenki także z Bliźniętami, które choć z natury są ugodowe i dość obojętne na to, co ktoś sobie myśli na dany temat – nie wytrzymują nerwowo, kiedy zetkną się z byczym brakiem elastyczności. W głowie się im nie mieści, że można być tak ograniczonym. Kiedy Byk zewrze szyki ze swoim lustrzany znakiem – Skorpionem, nie jest wesoło. Jeden drugiemu nie jest w stanie nic narzucić siłą i obaj gniewnie tkwią w martwym punkcie.

Bliźnięta

Jako podopieczne Merkurego są mistrzami komunikacji. Zawsze dużo gadają i konwersują, ale nie lubią się kłócić – najwyżej trochę posprzeczać na gruncie intelektualnym czy podroczyć, flirtując. Jawna konfrontacja nie leży w ich naturze, bo nie przepadają za jasnym opowiedzeniem się po czyjeś stronie czy przywiązywaniem się do jednej opinii na dany temat. Bliźnięta doskonale potrafią szeroko i w racjonalny sposób omawiać problemy i dyskutować, żeby dojść do porozumienia. Jeśli jednak pokojowe metody nie zdadzą egzaminu, Bliźnięta mogą zacząć rzucać w swoich przeciwników słowami niczym nożami. Zwłaszcza wtedy, kiedy ktoś wyda im się nadto uparty lub ma za mało wiedzy na jakiś temat – w takiej sytuacji bywają złośliwe, a nawet poniżają, co nie wpływa dobrze na zacieśnienie więzi.

Z kim kłócą się Bliźnięta? Z Bykiem, który bywa nieugięty jak beton, a one gadają, gadają i nic. Z Koziorożcem, który upiera się przy konserwatywnym spojrzeniu na świat, co Bliźnięta mocno drażni, bo uwielbiają być kosmopolityczne i globalne. A także z Panną, która jest równie wygadana, ale bardziej wnikliwa niż Bliźnięta – co im wytrąca argumenty i niezwykle je irytuje. Mają wspólnego planetarnego patrona – Merkurego – co wcale nie pomaga im w porozumieniu się.

Rak

Zdecydowanie nie należy do awanturników, jest z natury ugodowy, bo dba bardziej o samopoczucie drugiej strony niż swoje racje. Rak lęka się wyjść na ubitą ziemię i zawalczyć o swoje. Jego najczęściej stosowaną taktyką podczas konfliktów jest wycofanie się do swojej skorupy. Jest znakiem głęboko uczuciowym i jeśli już wejdzie z kimś na wojenną ścieżkę (a czyni tak, jeśli zostanie zagrożone poczucie bezpieczeństwa jego lub jego rodziny) – używa argumentów odwołujących się do emocji, a nie logiki. Fakty mają dla niego mniejsze znaczenie niż odczucia z nimi związane. Jeśli Rakowi uda się obwinić przeciwnika i zrobić z siebie ofiarę – wygrał. Wówczas ujawnia się jego zawziętość.

Z kim kłóci się Rak? Z Rybami, bo mogą do woli dramatycznie rozdzierać szaty podczas scen rodem z meksykańskiej telenoweli. Trzeba przyznać, że nieczęsto się kłócą, ale jak już to robią, to zalewają się wzajemnie emocjami. Lew również reaguje uczuciowo i dlatego daje się wciągnąć w gierki Raka – podczas konfliktów potrafią się wzajemnie mocno zranić. Lew straszy Raka swoim jawnym gniewem, a Rak kąsa złośliwościami w czułe miejsca Lwa. Natomiast Panna – choć z początku chce Rakowi pomóc i jest miła – w końcu, kiedy Rak zaczyna nią manipulować, idzie po rozum do głowy i przedstawia racjonalne argumenty, co Raka strasznie złości, bo robi się wtedy bezsilny.

Lew

Należy do tych bardziej kłótliwych, bo ma ognisty i namiętny temperament. Opanowanie i trzymanie emocji na wodzy nie jest dla niego niczym ciekawym. Lubi żyć pełną piersią i tak też się kłócić. Jest też śmiały i nie boi się pokazać, co myśli, co czuje, czego chce. Jako podopieczny Słońca uwielbia świecić własnym blaskiem – dlatego podczas sytuacji konfliktowych niezbyt chętnie słucha innych, co oddala go od porozumienia. Lew poza tym ma trudności z przyznaniem się do błędu, dlatego nie umie przegrywać. Kiedy traci przewagę, może wpaść we wściekłość i ze wspaniałomyślnego człowieka, jakim jest zazwyczaj, przeistoczyć w niebezpieczną bestię. Plusem jest to, że szybko o tym zapomina, z tym że jego przeciwnicy wręcz przeciwnie.

Z kim kłóci się Lew? Z Rakiem, bo wzajemnie grają sobie na emocjach, doprowadzając do granic wytrzymałości psychicznej. A także z równie gniewnym Baranem i żywiołowym Strzelcem – braćmi z żywiołu ognia, którym niewiele trzeba, by rozgorzała awantura. Czasem z Wodnikiem, który jest zimny jak lód, co namiętnego Lwa doprowadza do obłędu. Wodnik nie ma zamiaru podziwiać Lwa, jeśli nie ma ku temu rozsądnego powodu, i to czyni z niego wroga numer jeden.

Panna

Zwykle unika konfliktów. Nie dlatego, że brakuje jej argumentów, ale dlatego, że jest z natury grzeczna i miła. Panna rzadko traci panowanie nad sobą i właściwie nie podnosi głosu. Umie jednak wbijać szpile (do tego używa inteligencji i umiejętności „prześwietlania” ludzi) i wygłaszać pasywno-agresywne komentarze (otwarte konfrontacje ją stresują), a nawet być cyniczna. Często przyjmuje defensywną postawę, bo rzadko pierwsza atakuje, ale doskonale umie się obronić. Czasem robi to tak zaciekle, że nie zauważa, że ktoś inny może mieć rację. Z równowagi wyprowadzają ją głupota oraz chamstwo. Gdy się kłóci, bywa przemądrzała, co przysparza jej sporo niechęci.

Z kim kłóci się Panna?
Z Rybami i Rakiem, które do szału doprowadzają ją swoim brakiem logiki. Panna bardzo chce być dla nich czuła i pomocna, i bywa, że tak jest, ale są pewne granice – jeśli będą chciały Pannę wykorzystać i nie będą uczyć się na błędach, Panna dosadnie powie im, co o nich myśli. Ich emocjonalna reakcja może spowodować niezłą kłótnię. Panna potrafi też na swój zimny sposób stawić czoła Baranowi – nie toleruje braku dobrego wychowania i przekraczania jej granic. Potem taką konfrontację odchoruje, ale w poczuciu, że zrobiła, co mogła.

Waga

To ona w chwili, gdy konflikt wisi w powietrzu, mówi: „Czy nie możemy się po prostu dogadać?”. Urodzona dyplomatka, negocjatorka, mediatorka – potrafi zobaczyć dwie strony sporu i łatwo jej pójść na kompromis. Waga za wszelką cenę unika dramatów i bitew, brutalności i nieokrzesania – nie chce sobie nimi brudzić rąk. Do rezygnacji z życia jak w Wersalu może Wagę skłonić jedynie niesprawiedliwe traktowanie kogokolwiek. Wtedy Waga – cały czas taktownie – wkracza do akcji. Jest wykalkulowana i ma bystry umysł, więc potrafi wyciągnąć racjonalne argumenty, żeby zwyciężyć w dyskusji. Podobnie jak zodiakalna Panna doskonale radzi sobie w obronie i robi to z klasą.

Z kim kłóci się Waga? Jeśli w ogóle się kłóci, to ze Strzelcem, który bywa brutalnie szczery i nie dba o konwenanse. Drażni ją, bo jest zbyt głośny i wyrazisty. Surowość Koziorożca każe jej czasem stanąć w obronie kogoś, kto został niesłusznie – w jej mniemaniu – skrytykowany czy zganiony. Może też chcieć przywołać do porządku rozkapryszonego Raka, kiedy ten zachowuje się niepoważnie. Rak może Wagi nie lubić ze względu na jej posągowość, co odbiera jako brak szacunku dla jego uczuć.

Skorpion

Lubi słuchać, obserwować i jest uważny – co powoduje, że nie kłóci się zbyt często. Odznacza się również dużą odpornością psychiczną, przez co niewiele sytuacji i osób jest w stanie wyprowadzić go z równowagi – do czasu. Skorpion przeżywa intensywnie, więc jeśli ktoś naprawdę ugodzi go w serce lub nadszarpnie jego dumę, wtedy stanie do walki z podniesioną przyłbicą i może znokautować jednym ciosem. Skorpion zawsze trafia w sedno! Jeśli zapędzi się w konflikcie, wpada w obsesję i nawet po długim czasie nie zapomina, a nawet może wziąć odwet. Dlatego nie warto ze Skorpionem zadzierać. Jeśli jednak stoczysz z nim bitwę czysto merytoryczną i będziesz na tyle silny, żeby go przekonać – zyskasz jego dozgonny szacunek.

Z kim kłóci się Skorpion? Z tymi, którzy najmniej uwagi zwracają na ludzkie uczucia – z Wodnikiem i Baranem. To nie są łatwi zawodnicy – podobnie zresztą jak Skorpion – więc kłótnie są poważne. Z Wodnikiem Skorpion dyskutuje na zimno, często z dużą dawką cynizmu, a z Baranem awanturuje się, dopuszczając do głosu całą gamę emocji. Po dwóch stronach barykady staje też z Bykiem, bo jedno i drugie jest uparte jak osioł.

Strzelec

Jest w gorącej wodzie kąpany, dlatego łatwo wdaje się w kłótnie. Uważa, że szkoda życia na kompromisy – trzeba brać wszystko i żyć na maksa. Szybciej działa, niż myśli, jest zarozumiały i odważny – to go predysponuje, żeby być awanturnikiem. Ale sympatycznym. Owszem, potrafi być zbyt szczery, zbyt obcesowy, a także wpaść z niekontrolowaną złość, ale szybko zapomina, o co się pokłócił. Nie trzyma żalu ani urazy, bo nie chce się niczym ograniczać ani do niczego przywiązywać. Wybiera wolność i poczucie humoru, którym potrafi rozładować atmosferę.

Z kim kłóci się Strzelec? Ze swoimi braćmi z żywiołu ognia – Baranem i Lwem; niewiele trzeba, by skoczyli sobie do gardeł. Z Baranem jest głośniej, z Lwem bardziej emocjonalnie. Panna może Strzelca zirytować swoją drobiazgowością, może też wydawać się mu nieco podstępna, bo nie gra w tak otwarte karty jak on. Panna jest kontrolująca, Strzelec wcale – to sprawia, że inaczej działają i nie jest im po drodze.

Koziorożec

Najczęściej jest oazą spokoju i opanowania i nie wygląda na kogoś, kto się kłóci. Kłopot w tym, że uwielbia być nieomylny. Wtedy jest twardy jak głaz i nieustępliwy, a w chwilach zaognionego konfliktu może wydawać się bezwzględny, a nawet okrutny. Taką twarz pokazuje, jeśli coś zagraża wartościom, które wyznaje – najczęściej są to rodzinność i pracowitość. Jego strategia relacyjna to: obrażanie się, ciche dni i emocjonalne wycofanie – tak walczy o swoją pozycję. Kieruje się rozsądkiem, rzadko ulega emocjom – dlatego konflikty najczęściej rozgrywa na zimno. Potrafi jednak przyjąć racjonalne argumenty i ustąpić dla dobra wyższej sprawy, a nawet się poświęcić.

Z kim kłóci się Koziorożec? Z Bliźniętami, których nie jest w stanie zrozumieć przez ich relatywizm moralny, i z Wodnikiem – z podobnych powodów. Te dwa powietrzne znaki, w których jest wiele obojętności i mało stabilizacji, są dla Koziorożca jak przybysze z innej planety zagrażające porządkowi świata, który daje mu poczucie bezpieczeństwa. Ryby za to mogą go doprowadzać do rozpaczy chaosem, który tworzą dookoła siebie.

Wodnik

Ma wrodzoną niechęć do dramatów i alergię na wylewność emocjonalną, co czyni go odpornym na kłótliwość. Wodnik ma też otwarty, tolerancyjny umysł, więc bez problemu przyzna rację i szybko otworzy się na odmienny punkt widzenia. Fakty mają dla niego największe znaczenie – im daje pierwszeństwo, ale bez problemu zmienia zdanie, jeśli uzna to za zasadne. Gdy krytykuje osobę, z którą się nie zgadza, nigdy nie jest to tania, bezpodstawna zniewaga, ale przemyślany wywód dotyczący danego zagadnienia. Jednak trzeba widzieć o Wodniku, że zdarza mu się być naprawdę nieugiętym – jeśli jest przekonany do jakiejś idei, nie ustąpi. Nie będzie się kłócił, tylko argumentował niczym królowa lodu.

Z kim kłóci się Wodnik? Z Koziorożcem, bo zwykle nie zgadzają się na polu merytoryki, i z Lwem, którego gorące emocje rozpalają nawet Wodnika, a jeden i drugi mają wybujałe ego, więc o konflikt nietrudno. Z kolei Rak się na Wodnika śmiertelnie obraża za jego brak emocjonalności, ale Wodnik tego prawie nie zauważa. Jednak raczej się nie lubią ani nie szanują.

Ryby

Jak mają się konfrontować, to cierpią, zdecydowanie nie są wojownicze. Wrogo nastawiona osoba łamie Rybom serce i wypycha ze strefy komfortu. Dlatego Ryby są mistrzyniami uników – ich broń to bierność, uległość bądź wycofywanie się, które kończy się emocjonalnym zamknięciem, co może nawet doprowadzić Ryby do depresji. Jeśli chcą coś osiągnąć w relacji, a nie udaje im się tego uzyskać na drodze naturalnego przepływu – płaczą, smucą się, odgrywają ofiarę i – nie wprost – obwiniają. Najczęściej jednak potrafią się porozumieć i tworzyć bliskie relacje. Wiele dają, więc i wiele otrzymują, i wcale nie muszą się o to wykłócać.

Z kim kłócą się Ryby? Najlepiej z nikim, ale czasem wyprowadzają z równowagi rozsądnych Pannę i Koziorożca. W tych konfliktach nie lecą wióry, za to pojawia się bierna agresja z obu stron. Na zewnątrz niby nic się nie dzieje, ale trwają podjazdowe wojny i nasila się niechęć. Gorzej jest na linii Koziorożec – Ryby, bo Panna jest bardziej elastyczna i wyrozumiała dla ludzkich słabości. Ryby mogą czuć się urażone bezpardonowymi uwagami Strzelca, ale mu tego jawnie nie okazują, tylko go unikają. Rzadko są ze sobą blisko.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze