1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. pARTs – BIŻUTERIA Z CZĘŚCI VOLVO

pARTs – BIŻUTERIA Z CZĘŚCI VOLVO

Karlik ART
Karlik ART
Zobacz galerię 8 Zdjęć
Czy z uszczelek, nakrętek i fragmentów układów scalonych można stworzyć biżuterię? Jak się okazuje – można! pARTs to pierwsza w Polsce kolekcja biżuterii, która została wykonana z części samochodów marki Volvo.

Biżuteria pARTs to debiutancka linia designerskiej marki Karlik ART. Każdy element kolekcji został  stworzony zgodnie z ideą upcyklingu, która zakłada przetwarzanie surowców wtórnych w produkty nowe o wyższej wartości. W naszyjnikach, bransoletach czy brelokach pARTs wykorzystano zużyte stalowe nakrętki i uszczelki, wtopione też zostały płytki z układami scalonymi, fragmenty filtrów, a nawet żarówki z kontrolek i bezpieczników pochodzące z różnych modeli samochodów Volvo.

„Koncepcja stworzenia tej oryginalnej kolekcji zrodziła się z połączenia pasji, jaką jest motoryzacja, i miłości do pięknej biżuterii”, mówi Joanna Karlik-Knocińska, pomysłodawczyni kolekcji, prezes Firmy Karlik, właścicielka salonów Volvo w Poznaniu. Pomysł został zrealizowany we współpracy z Anną Orską, projektantką biżuterii i prekursorką wykorzystania upcyklingu w polskim jubilerstwie.„ Zaprojektowanie i wykonanie biżuterii z części samochodowych było dla mnie nowym doświadczeniem i interesującym wyzwaniem, to pierwsza w Polsce tego typu kolekcja”, podkreśla Anna Orska.
Kolekcja biżuterii pARTs składa się z linii damskiej i męskiej. Pierwszą tworzą naszyjniki, bransolety i kolczyki w wersji metaliczno-srebrnej oraz złotej. Poszczególne elementy linii damskiej są wzbogacone eleganckimi, czarnymi kryształami Swarovskiego, które sprawiają, że biżuteria pARTs stanowi doskonały dodatek również do wieczorowych kreacji. Wśród elementów linii męskiej znajdziemy jedyne w swoim rodzaju spinki do mankietów, bransolety oraz breloki. Motywem przewodnim zarówno linii damskiej, jak i męskiej jest charakterystyczna zieleń, która podkreśla wyjątkową stylistykę kolekcji. Każdy element serii to unikalne rękodzieło artystyczne najwyższej jakości. Biżuteria pARTs jest dostępna od 24 września br. w Salonie Volvo Firmy Karlik przy ul.  Kaliskiej 26 w Poznaniu oraz przez .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze