1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Błyszczyk vs. Szminka

Błyszczyk vs. Szminka

Usta kuszące, usta wabiące, na ustach wszystkich... kolory. Otóż to! Lato powoli chowa się za chmurką ustępując barwom jesieni. Krople wody, blask słońca, brokatowy połysk – to już za nami. Czas przygotować się na nowy sezon. Pomadki, błyszczyki – coś miłego dla... każdego?

Wybór między błyszczykiem a pomadką nie jest łatwy. Wiele z nas ceni sobie wygodę aplikacji i połysk glossa. Lubi co chwilę wyciągać go z torebki i poprawiać makijaż. Dla niektórych więc nietrwałość to zaleta, dla wielu – wada. Ważna jest też konsystencja kosmetyku, która za rzadka – spływa i wygląda nieestetycznie, nazbyt gęsta – lepi się i niewygodnie nakłada. Jednak kiedy marzymy o tym, by nasze usta były (choć optycznie) większe  – warto go kupić.

Wybierając kolor na jesień-zimę spotkamy na półkach soczysty, bardzo głęboki odcień fuksji, wina, śliwki, albo kolory delikatne, pastelowe, nieingerujące w nasze naturalne piękno.

Dla kobiet ceniących sobie trwałość makijażu, lepszym wyborem będzie szminka. Jednak jej aplikacja wymaga wypracowania i precyzji. Specjaliści polecają nakładać ją pędzelkiem, dzięki czemu:

1. nie dopuścimy do jej nadmiaru, 2. unikniemy nieestetycznych grudek, 3. będziemy mogły kontrolować nasycenie koloru.

Szminka jest doskonałym pomysłem na wieczór, lub ważne spotkanie. Dodaje pewności siebie, zmysłowości i zawsze przyciąga wzrok. Zwłaszcza, jeżeli pokusimy się o proponowany na nowy sezon kolor: maliny, ceglastej czerwieni, cynamonu, owoców leśnych, ciepłej czekolady... APETYCZNIE, prawda?

Zobacz również pomadki ochronne

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze