1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Córka Rybaka. Jak podwijać nogawki?

Córka Rybaka. Jak podwijać nogawki?

Massimo Dutti. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 15 Zdjęć
Podwinięte spodnie to nie tylko moda. Odsłonięcie kostek sprawia, że cała sylwetka wygląda lżej i stylizacja staje się bardziej kobieca.


Jakie spodnie możemy podwinąć, żeby wyglądać dobrze?
Najlepiej wyglądają dżinsy z podwiniętymi nogawkami. Podwijać można też chinosy i prawie każdy wąski fason spodni. Gorzej z dzwonami i wszelkimi szerokimi spodniami z lejącymi się nogawkami, czyli np. alladynkami, szarawarami,  czy spódnico-spodniami.

Jak podwinąć spodnie?
Najważniejsza zasada dotyczy liczby zawinięć. Najlepiej jeśli jest to nie więcej niż dwa razy. Za dużo warstw w podwinięciu sprawi, że utworzy się gruby wałek.

Podwijając spodnie, tworzymy mankiet o szerokości ok. 2-3 cm. Wyjątkiem mogą być dżins,  gdzie możemy sobie pozwolić na szerszą zakładkę, ale wtedy powinniśmy podwijać spodnie tylko na jeden raz.

Co nam daje podwinięcie spodni?
Przede wszystkim sprawia, że sylwetka wygląda lżej. Odsłanianie najwęższych fragmentów ciała (kostek u nóg, nadgarstków), optyczne dodaje lekkości, sylwetka wygląda szczuplej. 

Podwinięte nogawki to również doskonały sposób, by wyeksponować buty - wszystko jedno, czy są to trampki, szpilki czy botki (wtedy warto zostawić minimalny odstęp pomiędzy butem, a nogawką). 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze