1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Manicure biologiczny

Manicure biologiczny

123RF.com
Manicure biologiczny przez długi czas był lekceważony przez środowisko kosmetyczne, a teraz wraca w wielkim stylu.

Zadbana kobieta to nie tylko piękny strój, perfekcyjny makijaż i idealna fryzura. To przede wszystkim zadbane paznokcie. O ile jeszcze kilka lat temu dla większości kobiet zadbane paznokcie kojarzyły się z bardzo modnymi paznokciami, to obecnie są to przede wszystkim paznokcie zdrowe i naturalnie błyszczące. Manicure biologiczny idealnie wpasowuje się w trend dbania o siebie z jak najmniejsza ingerencją bardzo inwazyjnych zabiegów, a stawianie na to, co naturalne.

Ponieważ wiadomo już, że metalowe przyrządy stosowane do manicure często niekorzystnie działają na płytkę paznokciową, w manicurze biologicznym są one zastępowane tymi z papieru czy szkła. Podstawowym założeniem takiego manicure jest delikatne traktowanie paznokci. Paznokcie skraca się   papierowymi lub szklanymi pilniczkami, a skórki nie są wycinane lecz zmiękczane specjalnym preparatem, a następnie delikatnie odsuwane drewnianym patyczkiem.

Manicure biologiczny w przeciwieństwie do tego wykonywanego metalowymi przedmiotami dba o kondycje paznokci a nie tylko o ich wygląd. Metalowe pilniczki mogą prowadzić do nasilonego rozdwajania się paznokci, a wycinanie skórek przeprowadzone w podejrzanych warunkach higienicznych niesie ze sobą ryzyko zakażenia. Manicure ten dobrze wygląda nawet przy krótkich paznokciach i może być uzupełniony o nałożenie na paznokcie lakieru.

Jak wykonać go samodzielnie?

Zabieg ten może być wykonany w gabinecie kosmetycznym, ale również w zaciszu domowej łazienki. Nie wymaga on kupowania olbrzymiej liczby przyrządów kosmetycznych, dlatego jest bardzo opłacalny.

Pierwszym etapem jest dokładne zmycie lakieru i odtłuszczenie płytki za pomocą bezacetonowego zmywacza. Następnie przy pomocy papierowego lub szklanego pilniczka należy nadać paznokciom kształt. Ostatnio bardzo modne są te o kształcie migdałów lub prostokątów z zaokrąglonymi brzegami. Kolejnym etapem jest moczenie paznokci przez kilka minut w miseczce z ciepłą wodą i odrobiną mydła. Pozwoli to na zmiękczenie skórek i usunie resztki pyłu z paznokci. Następnie na skórki nakładamy preparat zmiękczający, a po czasie zalecanym przez producenta odsuwamy je drewnianym patyczkiem. Na zakończenie płytkę paznokciowa możemy pokryć odzywką lub lakierem w ulubionym kolorze.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze