1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Być jak Osiecka – kapelusze, okulary i trencz

Być jak Osiecka – kapelusze, okulary i trencz

Ulubioneym elementem garderoby Agnieszki Osieckiej były kapelusze. (Fot. Krzysztof Wójcik/Forum)
Ulubioneym elementem garderoby Agnieszki Osieckiej były kapelusze. (Fot. Krzysztof Wójcik/Forum)
Zobacz galerię 3 zdjęcia
Moda właściwie nigdy jej specjalnie nie zajmowała. Sama zresztą podkreślała, że nie umie się ubrać. Ale właśnie ta nonszalancka nuta w połączeniu z naturalnością i osobowością sprawiała, że i tak Agnieszka Osiecka była najatrakcyjniejsza, gdziekolwiek się zjawiła.

Pomimo że, jak podkreślają jej przyjaciele w książce Beaty Biały „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”, poetka nie miała wybitnego gustu i nie przykładała do stroju wielkiej wagi, to jednak była rzecz, która jej się podobała i którą lubiła: duże kapelusze. Nawet jeśli nie pasowały do reszty. Pisała o tym w „Rozmowach w tańcu”: „Kapelusze! Ubóstwiam kapelusze. Mam zawsze parę świetnych kapeluszy”. Nie rozstawała się z nimi do końca – w trakcie leczenia pozwalały jej ukryć brak włosów.

 Lniana koszula Line, 339 zł, Buty Tamaris 449 zł, Kapelusz Hathat 220 zł, Dżinsy H&M Studio, Okulary Priv<span class=\é Revaux 182 zł, Płaszcz Elementy, 549 zł. (Fot materiały prasowe)" width="1024" height="768" loading="lazy"> Lniana koszula Line, 339 zł, Buty Tamaris 449 zł, Kapelusz Hathat 220 zł, Dżinsy H&M Studio, Okulary Privé Revaux 182 zł, Płaszcz Elementy, 549 zł. (Fot materiały prasowe)

Nigdy nie przywiązywała się do rzeczy, jeśli tylko komuś coś się spodobało, natychmiast mu to oddawała. Choć jednak lubiła obdarowywać innych, to czuła się fatalnie we wszystkim, czego sama nie kupiła. W książce Beaty Biały znajdziemy wiele dowodów na to, że modne ubranie naprawdę nie miało dla artystki znaczenia. „[...] Nosiła się jak polonistka czy bibliotekarka z pseudoarystokratycznymi pretensjami” ( Michał Kott); (...) Myślałam sobie, że wygląda trochę jak sprzedawczyni w sklepie, a nie artystka” ( Urszula Dudziak ).

 Apaszka HERMÈS <i>1650 zł, Spódnica H&M 129,99 zł, Kaszmirowy golf C&A 399,99 zł, Baleriny TORY BURCH/EOBUWIE.COM.PL 1329 zł, Torebka, Mako 750 zł. </i>(Fot. materiały prasowe) Apaszka HERMÈS 1650 zł, Spódnica H&M 129,99 zł, Kaszmirowy golf C&A 399,99 zł, Baleriny TORY BURCH/EOBUWIE.COM.PL 1329 zł, Torebka, Mako 750 zł. (Fot. materiały prasowe)

Dziś jej nieco nobliwy styl: spódnice do połowy łydki, pantofle (niekoniecznie najpiękniejsze), kapelusze i długie (także siwe) włosy, pewnie sprawdziłby się dużo lepiej. Na wielu pokazach mogliśmy obserwować zwrot właśnie w stronę  skromności – w opozycji do blasku cekinów i bogactwa falban. No i kapelusze! Być jak Osiecka? To dziś trendy.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze