1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Dr Irena Eris – polskie akcenty w Cannes

Produkcję filmu od początku wspierała marka Dr Irena Eris, zapewniając m.in. kosmetyki wykorzystane do charakteryzacji aktorek i aktorów. (Fot. materiały prasowe)
Na tegorocznym festiwalu w Cannes zadebiutował film polskiej reżyserki Agnieszki Smoczyńskiej „The Silent Twins”. Produkcję od początku wspierała marka Dr Irena Eris, której misją jest pomaganie kobietom w realizacji ich życiowych pasji.

Film utalentowanej polskiej reżyserki był jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Zresztą jego premiera zakończyła się kilkuminutowymi owacjami na stojąco. W nominowanej w Cannes produkcji w głównych rolach wystąpiły Tamara Lawrance oraz Letitia Wright („Avengers: Koniec gry”, „Czarna pantera”, serial „Czarne lustro”). W filmie pojawili się także polscy artyści, m.in. Kinga Preis.

(Fot. materiały prasowe)

Wyreżyserowany przez Agnieszkę Smoczyńską film „The Silent Twins” przedstawia prawdziwą historię June i Jennifer Gibbons – czarnoskórych bliźniaczek, które, będąc dziećmi, zamilkły dla świata zewnętrznego, jednocześnie w odosobnieniu swojego pokoju tworząc własny język, oparty w dużej mierze na mimice i gestach. Na francuskim festiwalu film otrzymał nominację do nagrody Un Certain Regard, doceniającej produkcje wyróżniające się oryginalnym stylem i sposobem postrzegania świata przez twórców.

(Fot. materiały prasowe)

Produkcję filmu od początku wspierała marka Dr Irena Eris, zapewniając m.in. kosmetyki wykorzystane do charakteryzacji aktorek i aktorów. – Polskie artystki od lat udowadniają, że z powodzeniem mogą rywalizować i odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej. Agnieszka Smoczyńska należy właśnie do tego grona – kobiet odważnych, które realizują swoje marzenia i plany, jednocześnie podejmując tematy istotne, takie jak wykluczenie społeczne, dyskryminacja czy sytuacja kobiet – tłumaczy Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji firmy Dr Irena Eris. – Tym bardziej cieszy nas fakt, że film „The Silent Twins” otrzymał nominację na festiwalu w Cannes. To dla nas zaszczyt, że możemy wspierać tak ambitny i ważny projekt – dodaje Joanna Łodygowska.

(Fot. materiały prasowe)

Zresztą Dr Irena Eris od wielu lat pomaga polskim twórczyniom i patronuje wystawom, wydarzeniom oraz instytucjom kultury, mając na celu wspieranie kobiet w realizacji ich życiowych pasji. Od 2017 r. jest partnerem Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz angażuje się w ambitne projekty filmowe. Poza „The Silent Twins” marka wspierała również produkcję filmu w reż. Marty Minorowicz „Iluzja” z Agatą Buzek, a wcześniej zaangażowała się w produkcję dokumentu o kobietach w Bośni „Jeden dom” autorstwa reżyserek Karoliny Anny Kuty i Patrycji Skorupskiej.

(Fot. materiały prasowe)

Anglojęzyczny debiut Smoczyńskiej jest polsko-brytyjską koprodukcją dystrybuowaną na świecie przez Focus Features. Za produkcję „The Silent Twins” odpowiadają Klaudia Śmieja-Rostworowska i Bogna Szewczyk-Skupień (Madants), a także Ewa Puszczyńska (Extreme Emotions). Muzykę do filmu skomponowali Marcin Macuk oraz Zuzanna Wrońska. Autorem zdjęć jest Jakub Kijowski, scenografką Jagna Dobesz. Za kostiumy odpowiada Katarzyna Lewińska, a za montaż Agnieszka Glińska. Scenariusz Andrei Seigel jest adaptacją książki „The Silent Twins” autorstwa Marjorie Wallace. Polskim dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze