1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Magia wody termalnej

Fot. iStock
Fot. iStock
Z dobrodziejstw wód termalnych w uzdrowiskach korzystano od dawna. Ich cudowną moc docenił przemysł kosmetyczny, wprowadzając je na stałe do najlepszych kosmetyków. Co zawdzięczamy wodom termalnym?

Zbawienny wpływ wód termalnych na zdrowie i skórę doceniano już w starożytnym Rzymie. Łaźnie stanowiły tam centrum spotkań, były miejscem omawiania strategicznych decyzji. Skrót SPA oznacz bowiem „do zdrowia przez wodę”.

Wody termalne swoje lecznicze właściwości zawdzięczają bardzo dużej zawartości minerałów, takich jak: wapń, magnez, krzem, siarka, chlor, sód, potas, miedź, lit i żelazo, które poprawiają nie tylko kondycje skóry, lecz również całego organizmu. Wody termalne to bardzo bogate w minerały wody podziemne, których temperatura przekracza średnią roczną temperaturę powietrza w danym regionie.

Z ich błogiego i kojącego działania możemy skorzystać w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej, Mszczonowie, Uniejowie, w termach Podhalańskich czy też w Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Takie kąpiele mają dobroczynny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Przede wszystkim redukują dolegliwości ze strony układu mięśniowo- kostnego, takie jak bóle, stany zapalne, zwichnięcia czy skręcenia. Wzmacniają też układ sercowo - naczyniowy i chronią przed chorobami serca. Regulują gospodarkę hormonalną i wspomagają szybszy powrót do zdrowia. Mają znakomity wpływ na zdrowie psychiczne, redukują stres, pozwalają się wyciszyć i odprężyć.

Woda dla urody

Wody termalne znakomicie wpływają na skórę, bez względu na to, czy zażywamy całościowych kąpieli, czy stosujemy te dostępne w sprayu. Kosmetyk ten jest antidotum dla skóry wrażliwej, alergicznej i naczynkowej. Łagodzi podrażnienia, przyspieszają gojenie stanów zapalnych i wzmacniają kruche naczynka krwionośne, dzięki zawartości wapnia i magnezu. Duża zawartość wapnia działa antyalergicznie, a krzem chroni skore przed starzeniem. Cynk z kolei, zabezpiecza przed wolnymi rodnikami, a żelazo poprawia koloryt. Pierwiastki te wpływają na mechanizmy obronne skóry, przez co łatwiej radzi sobie ona ze szkodliwymi czynnikami wewnętrznymi.

Wody termalne redukują obrzęki i wspomagają krążenie limfy, dzięki najsilniej wpływającym na gospodarkę wodną organizmu. Wspomagają leczenie chorób skórnych, takich jak trądzik, ropnie, czyraki czy łuszczyca i AZS, dzięki zawartości siarki, krzemu i cynku. Bardzo ważnym faktem przemawiającym za korzystaniem z nich jest znakomity wpływ na metabolizm. Wody termalne zawarte w produktach do demakijażu idealnie sprawdzają się przy nadwrażliwej skórze, tak samo jest z kremami i innymi kosmetykami do twarzy.

Jeśli więc mamy skórę nadwrażliwą, naczynkową czy skłonną do alergii, woda termalna powinna na stale zawitać w naszych toaletkach.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze