1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

5 najlepszych pokazów mody 2012

Chanel
Rok 2012 obfitował w urodzaj, zwłaszcza w dziedzinie mody. Pokazy mody przypominały prawdziwe spektakle, rodem z największych scen teatralnych świata.

Moda to nie tylko strój, to też dziedzina sztuk. Krawiectwo artystyczne zbudza silne emocje nie tylko wśród fashionistów, ale także wśród fotografów, czy osób które kochają widowiska. Pokazy w 2012 roku udowadniają, że mogą być prawdziwymi spektaklami, a projektanci nie tylko kreatorami ubiorów,  ale także reżyserami widowisk iście teatralnych.

Oto mój subiektywny przegląd najciekawszych pokazów 2012 roku:

Gelem - Cygańskie wesele Kupisza

Zaczynam od naszego polskiego podwórka. Robert  Kupisz zachwycił mnie nie tylko niesamowitą energią, zmysłowością i emocjami, ale także konsekwencją. Zarówno pokaz, jak i sama kolekcja wierne były stylowi i charakterowi, którymi zasłynął projektant.

 

Deszcz białych kwiatów od Niny Ricci

Nina Ricci - współczesny synonim elegancji, subtelności i dziewczęcości w modzie. Kolekcja na wiosnę - lato 2013 jest lekka, elegancka i wyrafinowana.  Kusi prześwitami i elegancką zmysłowością  charakterystycznego dla projektantki paryskiego szyku.

 

Białe wiatraki od Chanel

Pokaz Chanel, podczas paryskiego tygodnia mody był wydarzeniem które wzbudziło największe emocje, nie jedynie ze względu na niezwykłe projekty, ale także z powodu niecodziennej scenografii. Widzów zaskoczyła nie tylko ogromna torba inspirowana hula-hopem, lecz także wiatraki na wybiegu dla modelek.

Tylko moda od Calvina Kleina

Gdy projektanci starali się zaskakiwać, on pozostał wierny swojemu stylowi. Minimalizm, prostota, swobodna, nonszalancka wręcz elegancja - to kwintesencja stylu Calvina Kleina.  Taki też był jego pokaz podczas nowojorskiego tygodnia mody.

100% kobiecości od Kamili Gawrońskiej - Kasperski

Pokaz Kamili był moim zdaniem jednym z ciekawszych wydarzeń  FashonPhilospohy  Fashion Week Poland.  Wyróżniał się kobiecością i dojrzałym, niezwykle przemyślanym spojrzeniem projektantki na modę.

[embed]http://youtu.be/JDBG2-9zI2w[/embed]

 

Po tym krótkim i niezwykle subiektywnym przeglądzie, życzę Wam i sobie wspaniałej mody i jeszcze bardziej ekscytujących pokazów w 2013 roku!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze