fbpx

Kosmetyki profesjonalne na co dzień

Kosmetyki profesjonalne na co dzień
123rf.com

Kosmetyki profesjonalne czy też po prostu te sprzedawane w gabinetach kosmetycznych, wciąż są nowością na naszym rynku. Tymczasem w krajach zachodnich cieszą się olbrzymia popularnością.
Kosmetyki te maja zazwyczaj silniejsze stężenie składników aktywnych i przez to mają silniejsze działanie. Bardzo często są to mniejsze wersje kosmetyków używanych w gabinetach kosmetycznych, lub stanowiące ich uzupełnienie. Oczywiście sam kosmetyk nie zastąpi zabiegu, ale pomoże urządzić sobie własne, domowe SPA. Dla porównania krem znanej firmy z kwasami dostępny w każdej drogerii ma 2% zawartość składników aktywnych, tymczasem jeden z tych, które można kupić w gabinecie kosmetycznym około 6%. Dzięki temu działa znacznie silniej, rezultaty są szybciej widoczne i długotrwałe.

Uzupełnienie zabiegu

Wielu lekarzy i kosmetologów podkreśla,że każdy zabieg by był efektywny musi być wzmocniony odpowiednia kuracją domową. Bardzo często dla podtrzymania działania i przedłużenia efektów, osoby pracujące w gabinetach proponują uzupełniającą serie kosmetyków. Zabieg z kwasami może być uzupełniony odpowiednim kremem złuszczającym. Po zabiegach ujędrniających i antycellulitowych w domu przyda się dobry balsam, a zabiegi nawilżające mogą być wzmocnione kremem i maseczką z dużą zawartością kwasu hialuronowego.