fbpx

Zadbaj o plecy!

Zadbaj o plecy!
fot. materiały prasowe

Dbamy o skórę na całym ciele, ale o plecach trochę zapominamy…
Latem, gdy trzeba włożyć strój kąpielowy lub bluzkę z odkrytymi plecami, przechodzi nas zimny dreszcz. Niepotrzebnie, bo istnieją naprawdę proste sposoby, by skóra na plecach prezentowała się idealnie.

Skuteczna pielęgnacja

  • Regularne oczyszczanie- codziennie, kiedy bierzesz prysznic, umyj dokładnie skórę pleców najlepiej za pomocą specjalnej szczotki. Jeśli skóra ma skłonność do wyprysków, używaj preparatu antybakteryjnego.
  • Codziennie nakładaj na skórę pleców mleczko lub balsam. Skórze normalnej wystarczy lekki preparat nawilżający, ale jeśli jest przesuszona, konieczny będzie preparat odżywczy i natłuszczający.
  • Raz na tydzień zafunduj plecom gruboziarnisty peeling, który usunie obumarły naskórek i wygładzi skórę.
  • Po peelingu czas na maseczkę oczyszczającą, która odświeży skórę i poprawi jej koloryt. Najlepsze są maseczki na bazie glinek, alg, błota z Morza Czarnego i kwasów owocowych.
  • Przed wielkim wyjściem nałóż na plecy balsam brązujący lub samoopalacz. Dzięki temu nabiorą apetycznego złocistego koloru.

Pozbywamy się problemów

Wypryski-pierwsza zasada to absolutnie nigdy nie wyciskaj wyprysków. Może to spowodować rozniesienie bakterii po całej skórze i poszerzenie ujść gruczołów łojowych. Jeśli problem jest sporadyczny, wystarczy mycie skóry pleców żelem antybakteryjnym i punktowa aplikacja preparatów na wypryski. Jeśli zaś problem się nasila, konieczna jest wizyta u dermatologa i podjecie odpowiedniej kuracji.

Poszarzała skóra– to efekt nagromadzenia się obumarłych komórek warstwy rogowej i wydzieliny gruczołów łojowych. By skóra nabrała blasku, potrzebuje dokładnego peelingu i balsamu rozświetlającego lub z odrobiną kwasów owocowych. Raz na jakiś czas można tez zafundować plecom ampułkę z witamina C, która rozświetla skórę.

Przebarwienia– powstają w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie UV i mechanicznego wyciskania wyprysków. By je usunąć, konieczne jest połączenie pielęgnacji profesjonalnej z domową. Samodzielnie możesz wykonywać peeling i nakładać na miejsca, gdzie obecne są przebarwienia krem z kwasem migdałowym. W gabinecie kosmetycznym wybierz mikrodermabrazję i specjalny peeling chemiczny na przebarwienia zawierający kwas migdałowy, kojowy, fitowy czy hydrochinon.