fbpx

Apetyt na Meksyk – lektura dla dzieci

To już kolejna książka z serii Apetyt na świat, która zabiera czytelnika we wspaniałą i pełną przygód podróż. Tym razem autorka opowiada nam o Meksyku.
Krótka historia na początku jest jak zwykle pretekstem do dalszych i dokładniejszych wyjaśnień i rozmyślań. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś ciekawego o Meksyku, jego mieszkańcach, języku, kulturze i jedzeniu, to na pewno ta książka was nie zawiedzie.

Czytaj też Apetyt na Maroko

Czy wiecie, że Meksykanie wierzą, że zmarli, którzy podczas święta zmarłych odwiedzają swoje rodziny, posilają się przygotowanymi specjalnie dla nich ulubionymi potrawami? Meksyk od zawsze kojarzył mi się z ogromnymi, kolorowymi kapeluszami, który noszą mariachi, czyli muzycy grający podczas wesel i innych uroczystości rodzinnych. A kuchnia meksykańska, to przede wszystkim tortilla, która jest jej najważniejszym elementem. Ten placek towarzyszy niemal każdej potrawie. Tortilla jest też samodzielnym daniem. W książce oczywiście znajdziecie przepis na tortille oraz na przepyszne salsy, czyli sosy. W książce nie zabraknie także miejsca na radosną twórczość artystyczną. Będziecie mogli odszukać różnice między zdjęciami, dokończyć meksykański szlaczek, czy pokolorować kolby kukurydzy. Poznacie także kilka podstawowych słówek po hiszpańsku, który jest językiem urzędowym w Meksyku.

Kolejna ciekawa książka, która wciąga czytelnika od samego początku. Wciąga, fascynuje, rozbudza wyobraźnię, uczy. Czego można chcieć więcej?

„Apetyt na Meksyk. Familia”, Katarzyna Węgierek, wydawnictwo Widnokrąg, od lat 5+

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze