1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Podcasty

Podcast „Przerwa na kawę z Kasią Miller”, odc. 9: Dlaczego kryminały nas relaksują?

Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk (Fot. Robby Cyron)
To paradoks, ale im czasy są bardziej skomplikowane, a może i nawet bardziej niebezpieczne, tym bardziej ciągnie nas do kryminałów oraz tzw. true crime stories, czyli dramatyzowanych prawdziwych opisów zbrodni. Co ciekawe, badania pokazują, że czytają je w dużej mierze kobiety. Skąd się to bierze? Czy to rodzaj ucieczki? Sublimacji? Możliwość wyrażenia swoich krwiożerczych instynktów w bezpieczny sposób? A może chęć uchronienia się przed tym, co spotyka bohaterów? Odwieczna potrzeba, by zło zostało ukarane? By ktoś – detektyw, policjant czy szeryf – przywrócił światu porządek? A może po prostu potrzebujemy mocnych wrażeń? Są różne rodzaje kryminałów: te bardziej logiczne i te bardziej krwawe, są kryminały retro. Kto jakie wybiera? Od czego to zależy? Co to o nas mówi?

Zwierciadło zaprasza na:

Podcast „Przerwa na kawę z Kasią Miller”, odc. 9: Dlaczego kryminały nas relaksują?

udostępnij

„Przerwa na kawę z Kasią Miller” to cykl podcastów, w których Joanna Olekszyk, redaktor naczelna „Zwierciadła”, rozmawia z psycholożką i psychoterapeutką Kasią Miller.

Podcastów z serii „Przerwa na kawę z Kasią Miller” można słuchać na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts oraz YouTube.Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze