1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia
  4. >
  5. Ale pasztet!

Ale pasztet!

123rf
Lubicie dziczyznę? Nie przegapcie I Festiwalu Kulinarnego Borów Dolnośląskich „ale ' pasztet !”

Stowarzyszenie LGD Bory Dolnośląskie wspólnie z Fundacją Pro Cultuare BonoZamkiem Kliczków, Dolnośląską Organizacją Turystyczną orazOgólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni zaprasza w dniach 11-13 listopada br. na:

I Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich ale ' pasztet !

W ramach imprezy odbędą się konkursy adresowane do uczniów szkół o profilu gastronomicznym, profesjonalnych szefów kuchni oraz dla amatorów, czyli wszystkich mieszkańców regionu i lokalnej branży gastronomicznej. W programie: liczne pokazy i warsztaty kulinarne prowadzone przez członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierników, konferencje prasowe poświęcone gastronomii, wystawy i prezentacje organizatorów i patronów imprezy.  

Serdecznie zapraszamy profesjonalistów branży gastronomicznej do udziału w konkursie kulinarnym "ale pasztet !" Celem głównym Konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycji kulinarnej Regionu.

Konkurs odbędzie się w dniu 12 listopada 2011 roku na terenie Zamku Kliczków,nad prawidłowością przebiegu czuwać będzie profesjonalne Jury.

W Konkursie bierze udział do 10 dwuosobowych zespołów, Kucharzy wyłonionych w drodze eliminacji z nadesłanych zgłoszeń z Polski oraz 2 zespoły Kucharzy na podstawie Zielonej Karty przyznanej przez Organizatora. Uczestnikami Konkursu muszą być zawodowi kucharze. Członkowie każdej ekipy startujący w Konkursie muszą pochodzić z jednej firmy.

Przedmiotem Konkursu jest przekąska ciepła lub zimna i danie główne. Obowiązkowymi produktami do przygotowania dania głównego są:

- udziec z dzika lub schab z jelenia, - borowiki mrożone, - grzyby suszone, - miód ( lub inne dodatki runa leśnego jak jagody i maliny).

Zwycięzca Konkursu otrzyma nominację do Kulinarnego Pucharu Polski w 2012 r.

Wszystkie zgłoszenia Konkursowe należy przesyłać drogą elektroniczną do dnia 10 października 2011roku na adres: szczygielski.piotr@interia.pl lub sekretarz.osskic@interia.pl

W sprawach merytorycznych i technicznych prosimy o kontakt  z:Piotrem Szczygielskim na adres: szczygielski.piotr@op.pl lubszczygielski.piotr@interia.pl Lista uczestników zakwalifikowanych do udziału w Finale Konkursu zamieszczona będzie na w/w stronach internetowych do dnia 17 października 2011 roku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze